- Msze św. o godz. 7.00 suma o 10.00, o 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. Dziś przy kościele zbierane są ofiary na rehabilitację Pana Marcina Sumary z Brzeska.
- We wtorek dodatkowa Msza św. wieczorna o godz. 17.00 z modlitwami za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
- W środę Msza św. wieczorna z nowenną do Matki Bożej a po Mszy próba chóru.
- W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Msze święte rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji podczas wieczornej Mszy św.
- W piątek Godzinki ku czci Męki Pańskiej o 16.30, następnie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. z Aktem Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
- W piątek o godz. 16.00 spotkanie dla rodziców i ministrantów chcących wyjechać na wiosenne dni formacji dla ministrantów do Ciężkowic w dniach 1-3.04.2022. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy młodzieżowej.
- Zachęcamy do nabywania paschalików i baranków wielkanocnych jako jałmużna postna na cele dobroczynne.
- W zakrystii jest do nabycia „Gość Extra” poświęcony Świętemu Ojcu Pio. Cena egzemplarza 10 zł.
- W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach zbierzemy składkę na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
- Dziękuję tym, którzy dezynfekowali i sprzątali w kościele. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Janusza Rzepy do Karola Pałuckiego z Doły – Wschód. Bóg zapłać rodzinom i Akcji Katolickiej za zrobienie paczek na Ukrainę.
- Sołtys wsi Porąbka Uszewska Zaprasza na zebranie wiejskie które odbędzie się22.03.2022 tj we wtorek o godz. 18.00 w Domu Strażaka.
- Dębińskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert „Wznieś serce nad zło” – w sobotę 26 marca o godz. 19: 30 na Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie. Koncert w duchu solidarności i wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Obowiązuje jednak rezerwacja miejsc. Darmowe bilety będą dostępne w Urzędzie Gminy Dębno, Dębińskim Centrum Kultury i bibliotekach publicznych.
- Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów i opieki NMP Pani naszej Groty.
Kategoria: ogłoszenia
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022 r.
- Msze św. o godz. 7.00 suma o 10.00, o 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. Dziś przy kościele zbierane są ofiary na rehabilitację Pana Marcina Sumary z Brzeska.
- We wtorek dodatkowa Msza św. wieczorna o godz. 17.00 z modlitwami za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
- W środę Msza św. wieczorna z nowenną do Matki Bożej a po Mszy próba chóru.
- W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Msze święte rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji podczas wieczornej Mszy św.
- W piątek Godzinki ku czci Męki Pańskiej o 16.30, następnie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. z Aktem Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
- W piątek o godz. 16.00 spotkanie dla rodziców i ministrantów chcących wyjechać na wiosenne dni formacji dla ministrantów do Ciężkowic w dniach 1-3.04.2022. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy młodzieżowej.
- Zachęcamy do nabywania paschalików i baranków wielkanocnych jako jałmużna postna na cele dobroczynne.
- W zakrystii jest do nabycia „Gość Extra” poświęcony Świętemu Ojcu Pio. Cena egzemplarza 10 zł.
- W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach zbierzemy składkę na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
- Dziękuję tym, którzy dezynfekowali i sprzątali w kościele. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Janusza Rzepy do Karola Pałuckiego z Doły – Wschód. Bóg zapłać rodzinom i Akcji Katolickiej za zrobienie paczek na Ukrainę.
- Sołtys wsi Porąbka Uszewska Zaprasza na zebranie wiejskie które odbędzie się22.03.2022 tj we wtorek o godz. 18.00 w Domu Strażaka.
- Dębińskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert „Wznieś serce nad zło” – w sobotę 26 marca o godz. 19: 30 na Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie. Koncert w duchu solidarności i wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Obowiązuje jednak rezerwacja miejsc. Darmowe bilety będą dostępne w Urzędzie Gminy Dębno, Dębińskim Centrum Kultury i bibliotekach publicznych.
- Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów i opieki NMP Pani naszej Groty.
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13.03.2022r.
Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Dniem Świętości Życia
Umiłowani Diecezjanie!
W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tj. 25 marca, będziemy przeżywać kolejny Dzień Świętości Życia. Święty Jan Paweł II w encyklice Evangelium Vitae (87) stwierdził, że dzień ten jest szczególną okazją, aby ożywić swoją wrażliwość na nienaruszalną wartość ludzkiego życia. To wezwanie zakreśla aktualnie szerszy kontekst, kierując nasze serca także ku ofiarom wojny na Ukrainie. Dlatego w tym roku proszę, aby modlitwą objąć również życie ludzkie zagrożone dramatem wojny.
Gorąco zachęcam, aby śladem poprzednich lat, podjąć w tym dniu duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitewną opieką życia ludzkiego, które w łonie matki rozpoczęło swą ziemską historię. Trwająca 9 miesięcy modlitwa jest prośbą skierowaną do Boga o uratowanie życia poczętego dziecka. Szczegółowe informacje dotyczące duchowej adopcji można uzyskać w parafiach.
Centralne obchody Dnia Świętości Życia w naszej diecezji będą miały miejsce w Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu. O godzinie 18.00 zostanie tam odprawiona Msza Święta, którą transmitować będzie diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
Powierzajmy każde ludzie życie opiece Matki Najświętszej!
Z pasterskim błogosławieństwem
† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI
- Msze św. 7.00 /zmiana tajemnic różańcowych/, o godz. 10.00. O godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza Święta. Bóg zapłać za ofiary rodzin na cele parafialne.
- We wtorek 15 dzień miesiąca Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia od godz. 16.00 i Msza św.
- W środę Msza św. z Nowenną do NMP o godz. 17.00. Po Mszy św. próba chóru.
- W piątek o godz. 16.30 Godzinki o Męce Pańskiej, następnie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. Po Mszy świętej wieczornej będzie czuwanie modlitewne w intencji pokoju na Ukrainie z prośbą o jak najszybsze zakończenie wojny. Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji zakończymy Drogą Krzyżową o godz. 21.00. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału, bo wszystkim powinno zależeć, aby żyli w pokoju.
- W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebani w sali chóralnej dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
- W sobotę Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte w tym dniu rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00.
- W przyszłą niedzielę przy kościele będzie zbiórka na rehabilitację Pana Marcina Sumary z Brzeska.
- Dziękujemy tym, którzy dezynfekowali i sprzątali w kościele w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Mieczysława Rzepy do Jana Sachy z Dołów -Wschód.
- W zakrystii zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, baranków, a także paschalików wielkanocnych Caritasu oraz książki o Stefani Łąckiej. Wydanie specjalne Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł. zawiera artykuł o Ojcu Pio.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6.03.2022r.
- Msze św. o godz.: 7.00 i 10.00. O godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza Święta.
- W środę Msza św. z nowenną do NMP o godz. 17.00 Po Mszy świętej próba chóru: Panie godz. 18.00; Panowie o godz. 19.00.
- W piątek o godz. 16.30 Godzinki o Męce Pana Jezusa, Droga Krzyżowa i Msza Święta. Zapraszam wszystkich na te pasyjne nabożeństwa.
- Dziękujemy tym, którzy dezynfekowali i sprzątali w kościele w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Kazimierza Kawy do Franciszka Drużkowskiego z Dołów – Wschód.
- Sołtys wsi Porąbka Uszewska informuje, że podatek gruntowy będzie przyjmowany w dniach od 12 do 16 marca w godz. od 8.00 do 18.00.
- Sołtys wsi Doły zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 9 marca 2022 roku /środa/o godz. 18.00 w budynku wiejskim w Dołach.
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.03.2022 r.
1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 11,15 i 16.00. Natomiast o godz. 15.00 rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo wspólna adoracją Najświętszego Sakramentu.
2. W poniedziałek i wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
PONIEDZIAŁEK
– od godz. 15.00 – dzieci i młodzież
– od godz. 16.00 – Róże Różańcowe i Rycerstwo Niepokalanej
– o godz. 17.00 – Msza Św. i Adoracja wspólna
WTOREK
– od godz. 15.00 Rodzina Kolpinga
– od 16.00 – Akcja Katolicka
– o godz. 17.00 – Msza św. i zakończenie 40 – godzinnego nabożeństwa.
3. W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane są na cele charytatywne. Po wieczornej Mszy św. próba chóru.
4. W czwartek – I czwartek miesiąca – Godzina Święta o godz. 17.00 i modlitewne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania klasy VII i VIII Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. Po Mszy św, spotkanie rodziców oraz uczniów klas VIII.
5. W piątek od chorych udam się od godz. 8.30. Prosimy chętnych chorych zgłosić w zakrystii. O godz. 16.00 spotkanie LSO.
6. W sobotę – I sobota marca. Msze św. rano i wieczorem o godz. 17.00.
7. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych:
Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej Godzinki ku czci Męki Pańskiej; Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.00.
8. Dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali oraz sprzątali w kościele. W tym tygodniu prosimy grupę pozostałych mieszkańców Godowa.
9. Odpowiadając na potrzeby mieszkańców Ukrainy dotkniętych kataklizmem wojny i pozbawionych podstawowych środków do życia i higieny osobistej pragniemy im przyjść z pomocą. Dlatego organizujemy zbiórkę podstawowych produktów żywnościowych o długim terminie ważności, środków higieny osobistej, nowe pościele, koce, ubrania, czy buty. Ponadto można składać rzeczy niezbędne dla dzieci: pieluchy, chusteczki nawilżane, kaszki itp. Produkty te można składać w kościele lub na plebanii.
VII NIEDZIELA ZWYKŁA –20.02.2022.
1. Msze św.: o godz. 7.00, 10.00, 11.15 i o godz. 16.00. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
2. We wtorek przypada 22 dzień miesiąca wieczorna Msza św. o godz. 17.00 z modlitwami za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
3. W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do Matki Bożej z Lourdes. Po Mszy św. wieczornej próba chóru: Panie o godz. 18.00, a Panowie o godz. 19.00.
4. W piątek Msza św. wieczorna z Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 spotkanie LSO w kościele.
5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Synodalną. Od godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa.
6. Dziękujemy tym, którzy dezynfekowali i sprzątali w minionym tygodniu w kościele i zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Józefy Leś do Tomasza Kubonia z Godowa.
7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się wizytacja kanoniczna w naszym dekanacie którą poprowadzi bp. Artur Ważny. W naszej parafii wizytacja jest planowana 9 i 10 kwietnia.
8. W Brzesku w parafii Św. Jakuba 26.02.2022 r. od godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne ”NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI”. Bliższe informacje na plakacie.
9. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele będą zbierane ofiary do puszek na rehabilitację Pana Marcina Sumary z Brzeska. Otrzymali zgodę Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.02.2022r.
- Msze św. o godz. 7.00, 10.00,11.15 i popołudniowa o 16.00. Jeszcze raz składam Bóg zapłać za włączenie się w przygotowanie i przeżycie Uroczystości 11 lutego w naszym Sanktuarium: za prowadzenie modlitw, Strażakom za porządek na parkingach i procesji, Panu Organiście, Kapeli i chórowi za uświetnienie naszej uroczystości, Siostrom Zakonnym, Siostrze Barbarze za dekorację, liturgicznej Służbie ołtarza, Paniom w kuchni i wszystkim którzy przyczynili się do przeżycia tej Uroczystości.
- We wtorek Msza św. wieczorna poprzedzona będzie nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia od godziny 16.00 z racji 15 dnia miesiąca.
- W Środę po Mszy św. wieczornej próba chóru. Panie o godz.18.00 , Panowie godz. 19.00.
- W piątek Msza św. wieczorna o godz. 17.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W piątek o godz. 16.00 spotkanie LSO w Kościele, a o godz. 18.00 Grupa młodzieżowa. Prosimy o punktualność.
- Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali i dezynfekowali kościół. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Krzysztofa Kądziołki do Wojciecha Łazarza.
V NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.02.2022r.
1. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 11.15 i popołudniowa o 16.00.
2. W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do Matki Bożej z Lourdes. Po Mszy wieczornej próba chóru: Panie o godz. 18.00; Panowie o godz. 19.00. Zapraszamy na próbę nowe osoby gdyż zaczynamy ćwiczyć nowy repertuar.
3. W piątek w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ku czci NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msze św. rano o godz. 7.00 i o 10.00, natomiast Uroczystą Sumę o godz. 16.30 poprzedzą modlitwy: o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie cząstka różańca i Nieszpory Maryjne. Uroczystej Msza św. koncelebrowanej, przewodniczył będzie ks. Bp dr Stanisław Salaterski. Po Mszy św. w procesji z lampionami udamy się do Groty i tam będą modlitwy w intencji chorych, służby zdrowia, opiekujących się chorymi oraz Rycerstwa Niepokalanej. Proszę o zabranie ze sobą lampionów lub świec. Zachowujmy przepisy sanitarne.
4. Dziękujemy wszystkim którzy dezynfekowali i sprzątali w kościele w ubiegłym tygodniu oraz rozebrali świąteczne choinki. W tym tygodniu prosimy grupę mieszkańców Podlesia.
5. Publiczne Przedszkole w Porąbce Uszewskiej ogłasza zapisy na rok 2022/2023. Wniosek rekrutacyjny i inne dokumenty należy odebrać i wypełnione złożyć w przedszkolu w dniach od 14 do 25 lutego bieżącego roku do godziny 15.00.
6. OSP Łoniowa zaprasza na akcję oddawania krwi, która odbędzie się 12.02.2022 /tj. sobota/ w godz. 8.30-12.30 w budynku OSP Łoniowa.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022 r.
1. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 11.15 i popołudniowa o godz. 16.00.
2. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Składka w tym dniu na zakony klauzurowe w diecezji. W Środę po Mszy Św. wieczornej próba chóru: Panie o godz. 18.00; Panowie o godz. 19.00
3. W czwartek spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 16 a o godz. 17 Msza Święta na którą zapraszamy uczniów klas 7 i 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Wspomnienie Św. Błażeja błogosławieństwo gardła i owoców.
4. W piątek I piątek miesiąca do chorych udam się od godz. 8.30. Proszę zgłosić chorych w zakrystii. W piątek o godz. 16.00 spotkanie LSO w Kościele a o godz. 18.00 Grupa młodzieżowa. Prosimy o punktualność
5. W sobotę – I sobota miesiąca Msze św. wotywne o Niepokalanym Sercu NMP rano i wieczorem o godz. 17.00. Błogosławieństwo chleba, wody i soli z okazji Św. Agaty.
6. Zbliża się Uroczystość NMP z Lourdes 11 lutego, polecajmy wszystkich chorych i pielgrzymów, którzy przybędą do GROTY,
aby tu się modlić i wypraszać potrzebne łaski. Uroczystej Sumie
i procesji do Groty o godz. 16.30 przewodniczył będzie ks. bp dr Stanisław Salaterski. Zapraszajmy już teraz naszych bliskich i znajomych.
7. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali kościół. W tym tygodniu prosimy grupę pozostałych mieszkańców Rogala..
8. Miesiąc luty jest poświęcony w całym Kościele modlitwom za konających. Pamiętajmy w modlitwach o tej tak ważnej intencji.
9. Odbiór Decyzji Podatkowych za rok 2022 będzie w Porąbce Uszewskiej w budynku OSP:
4 lutego w piątek od godz. 15.00 do 18.0
5 lutego sobota od godz. 10.00 do 14.00
6 lutego niedziela od godz. 8.00 do 17.00
W Dołach również w budynku OSP:
5 lutego sobota od godz. 9.00 do 13.00
6 lutego niedziela od godz. 8.00 do 13.00
III NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.01.2022r.
1. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 11.15 i wieczorna o godz:16.00.
2. Jutro Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
3. W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do NMP z Lourdes
4. W czwartek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
5. W piątek wieczorna Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
6. W przyszłą niedzielę Niedziela Synodalna. Światowy Dzień Chorych na Trąd. Pierwsza rocznica święceń biskupich ks. bpa Artura Ważnego.
7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
· w poniedziałek – św. Franciszka Salezego.
· we wtorek – Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła
· w środę – św. Tymoteusza
· w piątek – św. Tomasza z Akwinu
· w sobotę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
8. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali kościół. W tym tygodniu prosimy grupę do Pani Ewy de Vries do Andrzeja Hawryłko z Rogala.
9. Strażacy z OSP w Porąbce Uszewskiej zwracają się z prośbą o dostarczanie zużytego elektro sprzętu. Dokładne informacje są na plakatach i w Internecie. Przy większej ilości sprzętu mogą odebrać osobiście. Jest to okazja do posprzątania, a jednocześnie wsparcia OSP. Akcja potrwa do końca stycznia.