XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.06.2022r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny

Drodzy Diecezjanie!

Szczęśliwe małżeństwo i rodzina to wartości, które zawsze były i będą podstawą rozwoju ludzi wszystkich czasów, kultur i narodów. Trudności i niepokoje zewnętrzne jeszcze bardziej uświadamiają nam, że rodzina, zaraz po Bogu w Trójcy Jedynym, jest wspólnotą dającą najmocniejsze oparcie w życiu.

            Diecezjalne Święto Rodziny, które w naszej diecezji przeżywamy w trzecią niedzielę czerwca, będzie okazją, ażeby podziękować Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, szczególnie za tych, którzy żyjąc łaską sakramentu małżeństwa stają się dla współczesnego świata żywymi świadkami „Ewangelii rodziny”. W tym roku nasze świętowanie wpisze się w zakończenie przeżywanego w całym Kościele powszechnym Roku Rodziny.

Drogie mojemu sercu Rodziny!

            Serdecznie zapraszam Was do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę 18 czerwca w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, gdzie o godz. 15.00 będzie nabożeństwo drogi krzyżowej zaś o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza święta. Natomiast główne uroczystości odbędą się w niedzielę 19 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 10.30 rozpocznie się różaniec w intencji rodzin, a o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Na zakończenie Mszy świętej każdej obecnej na niej rodzinie pragnę podarować modlitewnik dla rodzin. Diecezjalne Święto Rodziny zakończymy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, gdzie o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

  † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Msze św.: o godz.: 7.00, /zmiana tajemnic różańcowych/ suma o godz. 10.00, o godz. 11.15 chrzcielna i popołudniowa o godz. 18.00.  z nabożeństwem czerwcowym. Bóg zapłać za ofiary rodzin na cele parafialne.

W środę 15 dzień miesiąca –  jak co miesiąc modlitwa do Jezusa Miłosiernego i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 . Zapraszam.

W czwartek BOŻE CIAŁO. Msze św. o godz. 7.00, uroczysta Msza św. z procesją do czterech Ołtarzy o godz. 10.00 /prosimy o pełną asystę feretrony, sztandary, kapela, DSO, LSO, dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki sypiące kwiaty oraz chłopcy dzwoniący dzwonkami./ Wieczorna Msza św z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja.

Dziękujemy tym którzy sprzątali kościół i zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana  Stefana Wróbla do Stanisława Pałuckiego z PU  – Zachód.

W przyszłą niedzielę 19 czerwca przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek na odbudowanie spalonego domu Pani Bożeny Gurgul sekretarki naszej Szkoły. O wsparcie proszą nauczyciele i Rada Rodziców naszej szkoły.

Wójt Gminy Dębno i Dębińskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na koncert Małej Armii Janosika, czyli największej góralskiej kapeli   w Polsce. Koncert odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godz. 19:00 na stadionie LKS Victoria w Porąbce Uszewskiej. W programie znajdą się także utwory i materiały związane z postacią św. Jana Pawła 2.  Szczegóły na plakatach, zapraszamy w imieniu organizatorów.