XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022r.

1.     Msze św.: o godz. 7.00, 10.00 z procesją i popołudniowa Msza święta o 18.00 z nabożeństwem czerwcowym.

2.     Zachęcam do przychodzenia codziennie na różaniec o godz. 17.30.  Wieczorna  Msza św. z procesją i nabożeństwem czerwcowym o godz.18.00.

3.     W czwartek Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela i zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci o godz. 18.00.

4.     W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o 18.00. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00. Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i przyjęcia Komunii Świętej

5.     W sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi – Msza św. rano o godz. 6.30  i wieczorem. o 18.00.

6.     W najbliższą sobotę od godz. 8.00 zapraszam mężczyzn i kobiety do wykoszenia traw na skarpie przy kościele, na cmentarzu i wokół cmentarza. Jeżeli pozwoli pogoda to w przyszłą niedzielę 26 czerwca wieczorna Msza św. na cmentarzu.

7.     W przyszłą niedzielę odpust w Łysej Górze – suma o godz. 11.00.

8.     Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali w kościele  W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Zbigniewa Jewuły do Leszka Batko z PU – Zachód. 

9. W przyszłą sobotę tj. 25 czerwca na Stadionie Victoria w Porąbce Uszewskiej odbędzie się Koncert Małej Armii Janosika. Koncert o godz. 19.00 zostanie poprzedzony licznymi atrakcjami, w których można wziąć udział już od godz. 16.00.

10. Dzisiaj przy przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek na odbudowanie spalonego domu Pani Bożeny Gurgul sekretarki naszej Szkoły. O wsparcie proszą nauczyciele i Rada Rodziców naszej szkoły.