XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.08.2022r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z 40. Pieszą Pielgrzymką Tarnowską

Umiłowani Diecezjanie!

„Dzięki wierze ten, którego nazwano Abrahamem, usłuchał wezwania, by wyruszyć do ziemi, którą miał objąć w posiadanie. Wyszedł, nie wiedząc, dokąd idzie” (Hbr 11, 8). Usłyszane dzisiaj słowa z Listu do Hebrajczyków przywołują przykłady wiary wielkich postaci historii zbawienia. Są oni przedstawieni nam jako ludzie, którzy uwierzyli Bogu i powędrowali za Jego słowem i obietnicą.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do wędrowania drogą wiary. Na co dzień często zapominamy, że Bóg pragnie być obecny w nas i chce prowadzić nas przez życie. Dobrą okazją, by ćwiczyć się w podążaniu w pełnym zaufaniu za obietnicą Boga jest piesza pielgrzymka. Warto wybrać się na pielgrzymi szlak, jeśli jeszcze ktoś się na to nie zdecydował, albo nie miał okazji zakosztować tej formy pobożności. Tym bardziej, że w tym roku przypada 40. rocznica zainicjowania Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, do sanktuarium Bogarodzicy Dziewicy Maryi.

Pielgrzym wyrusza w drogę po to, aby dotrzeć do świętego miejsca, zarówno w sensie zewnętrznym, jak również wewnętrznym, czyli pragnie też dotrzeć do świętości w sobie samym, w swojej rodzinie i szerzej – w życiu społecznym. Pielgrzym idzie do sanktuarium po to, żeby spotkać się z Bogiem, przeżyć Jego obecność, oddać Mu cześć i otworzyć przed Nim swoje serce.

Po utrudnieniach spowodowanych pandemią, w tym roku nareszcie będziemy mogli pielgrzymować w zwyczajnej formie. Gorąco zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, do wyruszenia na pielgrzymi szlak i skorzystania z wyjątkowego daru rekolekcji w drodze, których w tym czasie niepokoju, napięć, rozbicia wewnętrznego i chaosu wszyscy bardzo potrzebujemy.

         Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy 

                                                   † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

1.     Msze św. o godz.: 7.00, suma o godz. 10.00 i popołudniowa o godz. 18.00.

2.     W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do NMP z Lourdes.

3.     W piątek Msza św. wieczorna z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4.     W środę i w piątek spotkanie całej Liturgicznej Służby ołtarza w kościele o godz. 9.00

5.     W przyszłą niedzielę tj. 14 sierpnia – Msze św. o godz. 7.00 / zmiana tajemnic różańcowych/, suma o godz. 10.00 i popołudniowa  w grocie o godz. 18.00. Ofiary rodzin na ogrodzenie cmentarza. Odpust w Jaworsku –  suma o godz. 11.00. W Łoniowej o godz. 15.00 Mszą świętą z udziałem Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego rozpoczną się Dożynki Gminne. Program podany jest na afiszach.

6.     W przyszły poniedziałek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszym Sanktuarium o godz. 15.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza odbędą się śluby wieczyste Sióstr Służebniczek Starowiejskich. Natomiast o godz. 18.00 parafialne Dożynki poprzedzone nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia od godz. 17.00.

7.     Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

8.     Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali kościół oraz zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Klemensa Górala do Jana Górala z PU – Wschód.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022r.

1.     Msze św. 7.00, suma o 10.00 i popołudniowa o 18.00.

2.     Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień. Odpowiadając na apel KEP zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu.

3.     W środę Msza św. wieczorna z nowenną do NMP o godz. 18.00.

4.     W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota sierpnia. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty.

5.     W czwartek Godzina Święta z modlitwami o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00.

6.     W piątek Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i wieczorem. o godz. 18.00. Do chorych ksiądz uda się od godz. 8.00 prosimy o zgłoszenie chętnych w zakrystii.

7.     W sobotę  liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. rano i wieczorem o godz. 18.00.

8.     Zachęcamy do zapisywania się na PPT  / Grupa Św. Floriana/ telefonicznie pod numerem 781143298 w godzinach od 9.00 do 10 i od 19.00 do 20.00 od poniedziałku 1.08 do środy 3.08.

9.     Dziękujemy tym, którzy sprzątali w kościele w minionym tygodniu i złożyli ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Grzegorza Migasa do Grzegorza Toboły z PU- Wschód.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2022r.

1.     Msze św.: o godz. 7.00, suma o 10.00  i popołudniowa o godz. 18.00. Dzisiaj odpust na Bocheńcu ku czci św. Anny.

2.     O godz. 14.00 w Dołach poświęcenie Nowego Domu OSP i figury św. Floriana. Następnie Turniej Sołectw Gminy Dębno z wieloma atrakcjami i występami muzycznymi. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

3.   W poniedziałek /25 lipca/ będziemy obchodzili święto świętego Jakuba Apostoła. Odpust w Brzesku. W tym dniu przypada także wspomnienie świętego Krzysztofa. We wspólnocie Kościoła odbiera on cześć jako patron kierowców, podróżujących i orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Za przyczyną Świętego Krzysztofa będziemy modlić się na Mszy Świętej odprawianej o godz. 18:00, za wszystkich uczestników ruchu drogowego, a następnie po zakończonej Eucharystii nastąpi poświęcenie pojazdów.

4.   We wtorek /26 lipca/ w kalendarzu liturgicznym wspominamy Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę.

5.     W środę – Msza św. z nowenną do NMP o godz. 18.00.

6.     W piątek wieczorem Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia

7.     Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.  W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Dominika Batko  do Pani Mari Bilińskiej z PU – Wschód.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2022r.

  1. Msze św. o godz.: 7.00 suma o 10.00 i popołudniowa Msza św. o godz. 18.00. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę. Przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  2. Różaniec w Grocie w tym tygodniu:

–  w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę  o godz. 19.00

–  w pozostałe dni tygodnia przed Mszą Św. o godz. 17.30

Zapraszam do wspólnej modlitwy nie tylko prowadzącą różę, ale    przedstawiciela każdej rodziny codziennie oraz wypoczywających w naszej parafii gości.

  • W środę Msza św. wieczorna z nowenną do NMP z Lourdes.
  • W piątek  22 dzień miesiąca Msza św. o godz. 18.00 z modlitwami za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
  • W przyszłą niedzielę odpust na Bocheńcu ku czci Św. Anny. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  • W Dołach o godz. 14.00  poświęcenie Domu OSP i figury Św. Floriana. Następnie Turniej Sołectw Gminy Dębno.
  • Rada Sołecka z Dołów zaprasza na spotkanie wszystkich mieszkańców wsi Doły, które odbędzie się 18 lipca 2022 roku /czyli jutro/ o godz. 19.00 w budynku Wiejskim w Dołach celem omówienia bieżących spraw dotyczących miejscowości.
  • Dziękuję tym, którzy sprzątali w minionym tygodniu w kościele i zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani   Krystyny Kapusta do  Mariana Kargol z PU – Wschód.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.07.2020r.

1.  Msze św. o godz. 7.00 /zmiana tajemnic różańcowych/. Suma o godz. 10.00  i popołudniowa Msza św. o godz. 18.00.  Bóg zapłać za ofiary złożone  na cele parafialne.  Dziś odpust w Dębnie i Jubileusz 50-lecia Kapłaństwa Ks. Prałata Mariana Majki.

2.  Różaniec w Grocie w tym tygodniu:

–  w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 19.00

–  w środę, piątek  i niedziele przed Mszą Św. o godz. 17.30

3.  W środę Msza św. popołudniowa z Nowenną do Matki Bożej z Lourdes o godz. 18.00.

4.  W piątek 15 dzień miesiąca Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia od godz. 17.00 i  Msza św. wieczorna.

5. W przyszłą niedzielę Msza św. składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

6.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

·     w poniedziałek –  Benedykta, Opata, patrona Europy

·     we wtorek – Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

·     w środę – św. Andrzeja Świerada i Benedykta

·     w piątek  – św. Bonawentury

·     w sobotę – NMP z Góry Karmel

7.  Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali w kościele i zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Janusza Gurgula do Kazimierza Zielińskiego z PU – Zachód.

8.  Komenda Powiatowa Policji w Brzesku przestrzega przed oszustwem „na policjanta”, które staje się coraz bardziej popularne na terenie naszego powiatu. Pamiętajmy policjanci nigdy nie zażądają od nas przekazania gotówki w żaden sposób.

9.  Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia   zdrowia, światła Ducha św. i wstawiennictwa swoich patronów oraz opieki NMP zapewniając o pamięci modlitewnej.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.07.2022r.

1.    Msze św.: o godz. 7.00, Suma o 10.00 i popołudniowa Msza święta o 18.00.

2.    Różaniec w Grocie – w czasie wakacji – w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty o godz. 19.00; a w środy, piątki i niedziele pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą czyli o 17.30.

3.    Trwa tygodniowy Odpust w Tuchowie. Program na afiszu.

4.    Jutro pogrzeb śp. Władysława Kapusta o godz. 16.00. Pół godziny wcześniej różaniec

5.    W środy Msza św. z nowenną do NMP o godz. 18.00..

6.    W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca lipca. W czwartek Godzina Święta o 18.00, pól godziny wcześniej różaniec.

7.    W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na prymarii. Ofiary rodzin na cele parafialne planujemy wykonać ogrodzenie nowej części cmentarza.  

8.    W Dębnie uroczystość odpustowa ku czci Świętej Małgorzaty  i Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. prał. Mariana Majki – suma o godz. 11.00.

9.    Przeżywamy czas wakacji i urlopów, poświęćmy więcej czasu na modlitwę i udział we mszach świętych. Zapraszam również na wieczorny różaniec do Groty  dzieci i młodzież.

10.        Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali w kościele i zadbali o kwiaty, w tym tygodniu prosimy grupę od Pana Kazimierza Gurgula do Władysławy Zych z PU – Zachód .  

11.           Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości Bożych darów i wstawiennictwa swoich patronów, zapewniając o modlitwie.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022r.

1.     Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i popołudniowa Msza święta o 18.00 na cmentarzu. Półgodziny wcześniej różaniec.

2.     W środę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. O godz. 7.00, 10.00 i popołudniowa a nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. Składka na świętopietrze czyli do dyspozycji Ojca  Świętego.

3.     W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

4.     W tym tygodniu przypada  I piątek i I sobota lipca. Msze święte rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Półgodziny wcześniej różaniec. Spowiedź święta przed nabożeństwami. W piątek udam się do chorych od godz. 8,00 proszę o zgłoszenie chętnych w zakrystii.

5.     W piątek rozpoczyna się tygodniowy odpust w Tuchowie. Program odpustu podany jest na afiszu w gablocie.

6.     W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.00, suma o godz. 10.00 i popołudniowa o godz. 18.00 w grocie.

7.     Przeżywamy czas wakacji i urlopów, poświęćmy więcej czasu na modlitwę i udział we mszach świętych. Zapraszam również na wieczorny różaniec do Groty  dzieci i młodzież.

8.   Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali w kościele oraz zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Zofii Mrożek do Teresy Smoleń z PU- Zachód. Dziękuję również serdecznie wszystkim którzy wczoraj pracowali przy kościele i cmentarzu za liczną obecność i wykonaną pracę.

9. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości Bożych darów i wstawiennictwa swoich patronów, zapewniając o modlitwie.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022r.

1.     Msze św.: o godz. 7.00, 10.00 z procesją i popołudniowa Msza święta o 18.00 z nabożeństwem czerwcowym.

2.     Zachęcam do przychodzenia codziennie na różaniec o godz. 17.30.  Wieczorna  Msza św. z procesją i nabożeństwem czerwcowym o godz.18.00.

3.     W czwartek Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela i zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci o godz. 18.00.

4.     W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o 18.00. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00. Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i przyjęcia Komunii Świętej

5.     W sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi – Msza św. rano o godz. 6.30  i wieczorem. o 18.00.

6.     W najbliższą sobotę od godz. 8.00 zapraszam mężczyzn i kobiety do wykoszenia traw na skarpie przy kościele, na cmentarzu i wokół cmentarza. Jeżeli pozwoli pogoda to w przyszłą niedzielę 26 czerwca wieczorna Msza św. na cmentarzu.

7.     W przyszłą niedzielę odpust w Łysej Górze – suma o godz. 11.00.

8.     Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali w kościele  W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Zbigniewa Jewuły do Leszka Batko z PU – Zachód. 

9. W przyszłą sobotę tj. 25 czerwca na Stadionie Victoria w Porąbce Uszewskiej odbędzie się Koncert Małej Armii Janosika. Koncert o godz. 19.00 zostanie poprzedzony licznymi atrakcjami, w których można wziąć udział już od godz. 16.00.

10. Dzisiaj przy przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek na odbudowanie spalonego domu Pani Bożeny Gurgul sekretarki naszej Szkoły. O wsparcie proszą nauczyciele i Rada Rodziców naszej szkoły.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.06.2022r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny

Drodzy Diecezjanie!

Szczęśliwe małżeństwo i rodzina to wartości, które zawsze były i będą podstawą rozwoju ludzi wszystkich czasów, kultur i narodów. Trudności i niepokoje zewnętrzne jeszcze bardziej uświadamiają nam, że rodzina, zaraz po Bogu w Trójcy Jedynym, jest wspólnotą dającą najmocniejsze oparcie w życiu.

            Diecezjalne Święto Rodziny, które w naszej diecezji przeżywamy w trzecią niedzielę czerwca, będzie okazją, ażeby podziękować Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, szczególnie za tych, którzy żyjąc łaską sakramentu małżeństwa stają się dla współczesnego świata żywymi świadkami „Ewangelii rodziny”. W tym roku nasze świętowanie wpisze się w zakończenie przeżywanego w całym Kościele powszechnym Roku Rodziny.

Drogie mojemu sercu Rodziny!

            Serdecznie zapraszam Was do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę 18 czerwca w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, gdzie o godz. 15.00 będzie nabożeństwo drogi krzyżowej zaś o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza święta. Natomiast główne uroczystości odbędą się w niedzielę 19 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 10.30 rozpocznie się różaniec w intencji rodzin, a o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Na zakończenie Mszy świętej każdej obecnej na niej rodzinie pragnę podarować modlitewnik dla rodzin. Diecezjalne Święto Rodziny zakończymy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, gdzie o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

  † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Msze św.: o godz.: 7.00, /zmiana tajemnic różańcowych/ suma o godz. 10.00, o godz. 11.15 chrzcielna i popołudniowa o godz. 18.00.  z nabożeństwem czerwcowym. Bóg zapłać za ofiary rodzin na cele parafialne.

W środę 15 dzień miesiąca –  jak co miesiąc modlitwa do Jezusa Miłosiernego i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 . Zapraszam.

W czwartek BOŻE CIAŁO. Msze św. o godz. 7.00, uroczysta Msza św. z procesją do czterech Ołtarzy o godz. 10.00 /prosimy o pełną asystę feretrony, sztandary, kapela, DSO, LSO, dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki sypiące kwiaty oraz chłopcy dzwoniący dzwonkami./ Wieczorna Msza św z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja.

Dziękujemy tym którzy sprzątali kościół i zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana  Stefana Wróbla do Stanisława Pałuckiego z PU  – Zachód.

W przyszłą niedzielę 19 czerwca przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek na odbudowanie spalonego domu Pani Bożeny Gurgul sekretarki naszej Szkoły. O wsparcie proszą nauczyciele i Rada Rodziców naszej szkoły.

Wójt Gminy Dębno i Dębińskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na koncert Małej Armii Janosika, czyli największej góralskiej kapeli   w Polsce. Koncert odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godz. 19:00 na stadionie LKS Victoria w Porąbce Uszewskiej. W programie znajdą się także utwory i materiały związane z postacią św. Jana Pawła 2.  Szczegóły na plakatach, zapraszamy w imieniu organizatorów.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO –5.06.2022r.

1. Msze św.: o godz. 7.00, 10.00, 11.15  i popołudniowa połączona z nabożeństwem czerwcowym o 18.00.  Święto Zesłania Ducha Św. jest misyjnym Dniem Chorych.
2. Dziś kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej, dlatego ci wierni, którzy nie wypełnili tego obowiązku, niech to uczynią jak najszybciej.
3. Parafia w Sufczynie przeżywa dziś uroczystość odpustową.
4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP  Matki Kościoła. Msze św. jak w niedzielę, czyli o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
5. Zapraszamy do udziału  w nabożeństwach czerwcowych połączonych z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej różaniec.
6. W środę nowenna do Matki Bożej z Lourdes połączona z nabożeństwem czerwcowym.
7. W czwartek liturgiczne Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.  II Niedziela miesiąca ofiary na cele inwestycyjne parafii. Na prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz.11.15.
9. Zbliża się UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA.  Jeszcze raz prosimy o przygotowanie ołtarzy procesyjnych następujące grupy:
I Ołtarz przy figurze Niepokalanej grupa  od Pana Stanisława Fikas do Stanisława Mleczko z PU Zachód.
II Ołtarz obok figury św. Maksymiliana
–  II grupa  z Godowa. III Ołtarz w Grocie Matki Bożej – Siostry Zakonne.
IV Ołtarz przy Krzyży Misyjnym członkowie Akcji Katolickiej.
10. Dziękujemy tym, którzy sprzątali i dezynfekowali w kościele w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Bernadetty Bachara do Ireny Mleczko z PU – Zachód.