I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

 1. Dziś rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Msze św. tradycyjnie  o godz.:  7.00, 10.00  i 16.00. Dzisiaj odbywa się zbiórka na 3 miesięczny turnus rehabilitacyjny dla Beaty Racięda z Biesiadek.
 2. Msze św. roratnie codziennie w dni powszednie o godz. 7.00, a pół godziny wcześniej Godzinki do NMP, na które zapraszamy. Dzieci zachęcamy do przychodzenia z lampionami. Kochani rodzice, dziadkowie umożliwiajcie dzieciom przychodzenie  na Roraty,
 3. W środę Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Andrzeja Apostoła. Msze św. o godz. 7.00 i 10,00 przed południem oraz SUMA ODPUSTOWA o godz. 17.00. Wszystkich zapraszamy do udziału.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek , I piątek i I sobota miesiąca grudnia.
 5. W czwartek Godzina Święta o 17.00. Półgodziny wcześniej różaniec.
 6. Do chorych udamy  się w piątek – tylko do zgłoszonych w zakrystii.
 7.  W piątek próba całości chóru po wieczornej Mszy św.
 8. Druga Niedziela Adwentu jest ogólnopolskim dniem modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie i pomocy materialnej temu Kościołowi. Ofiary na ten cel do puszek. Na sumie o godz. 10.00 najstarsze dziewczynki z DSM  otrzymają sprawność  SAMARYTANKI – następny stopień przynależności do DSM.
 9. Są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy DzieciomNabywając je, pomagamy Caritas, która wspiera m.in. leczenie chorych dzieci, ich rehabilitację, a także wypoczynek dzieci i młodzieży. Ofiara wynosi 9 zł za małą świece, a za dużą 24 zł.
 10. Dziękuję  tym, którzy w minionym tygodniu i w kościele,  W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Janusza Rzepa  do Karola Pałuckiego z Dołów – Wschód.
 11. Przypominamy o parafialnej akcji charytatywnej – Tak!!! – Pomagam!!! Zbierane są długoterminowe produkty żywnościowe, środki czystości oraz środki higieny osobistej, które zostaną dostarczone do osób ubogich i potrzebujących. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję i złożenie produktów do 17 grudnia br. Osoby, które zechcą wesprzeć akcję, mogą również złożyć ofiarę do skarbony św. Antoniego. Bóg zapłać.