XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2023r.

Msze św. o godz.: 7.00,  10.00 i 16.00 – poprzedzona różańcem za zmarłych wypominanych, który rozpocznie się na cmentarzu o godz. 15.30.  

Jutro o godz. 14.00 pogrzeb śp. Krystyny Gurgul. Półgodziny wcześniej różaniec.

 We wtorek różaniec za zmarłych rozpoczniemy na starym cmentarzu.

W środę zakończenie oktawy z modlitwami za zmarłych. Ostatni różaniec rozpoczniemy na cmentarzu o 16.30 i msza św. za wypominane dusze.

W piątek w kościele o godz. 16 zbiórka Lektorów, a po Mszy wieczornej próba chóru.

W sobotę  w kolejną  Rocznicę Odzyskania Niepodległości  o godzinie 17.00  będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie. Pół godziny wcześniej różaniec za zmarłych.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na prymarii.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

w czwartek  – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

w piątek – św. Leona Wielkiego.

w sobotę  – św. Marcina.

Bóg zapłać za udział w modlitwie za zmarłych; pamiętajmy o nich przez cały rok. Szklane znicze zabierzmy do domu nie wrzucając do koszy. Dziękujemy również tym, którzy w minionym tygodniu  sprzątali w kościele oraz zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Zbigniewa Jewuła do Leszka Batko z PU –  Zachód

 W drugą niedzielę miesiąca (12 listopada) przypada XV DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Otoczymy modlitwą i wsparciem finansowym chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Ziemia Święta jest pogrążona w wojnie, Liban zmaga się z potężną biedą, Syria została dotknięta silnym trzęsieniem ziemi. W całej Polsce będą zbierane ofiary do puszek, przeznaczone na ten cel.