XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.10.2021r.

Niedziela Misyjna

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z wizytą Ad limina Apostolorum

Drodzy Diecezjanie!

Razem z biskupami pomocniczymi diecezji tarnowskiej będziemy przez najbliższy tydzień składać w Rzymie wizytę zwaną Ad limina Apostolorum, czyli dosłownie „do progów Apostołów”. Zgodnie wielowiekową tradycją oraz aktualnymi wymogami prawa kanonicznego, „biskup diecezjalny obowiązany jest co pięć lat przedstawić Papieżowi sprawozdanie o stanie powierzonej sobie diecezji” (kan. 399). Dlatego biskupi, w czasie określonym przez Stolicę Apostolską, udają się do Rzymu „dla uczczenia grobów świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz spotkania się z Ojcem Świętym” (kan. 400).Poprzednia wizyta polskich biskupów w Rzymie odbyła się w roku 2014. Poprzedziła ona dwa wielkie wydarzenia: kanonizację Jana Pawła II oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Obecna wizyta Ad limina Apostolorum odbywa się z dwuletnim opóźnieniem ze względu na pandemię. Podstawowym celem wizyty jest umocnienie jedności pomiędzy biskupami a Następcą Apostoła Piotra, a także łączności pomiędzy danym Kościołem lokalnym a Kościołem powszechnym.

Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz nas biskupów, abyśmy pod Jego przewodnictwem jak najlepiej służyli ludowi Bożemu i prowadzili go do zbawienia.

Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

1.  Msze św. o 7.00, 10.00 i popołudniowa  poprzedzona nabożeństwem różańcowym o godz. 16.00. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele misyjne. Przez cały tydzień na różańcu będziemy modlić się w intencji misji na całym świecie.

2.  W Środę po Mszy św. wieczornej próba chóru.

3.  W czwartek liturgiczne święto Św. Szymona i Judy Tadeusza

4.  W piątek na różaniec zapraszamy LSO a po Mszy świętej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

5.  W przyszłą niedzielę  zakończenie Nabożeństw Różańcowych.

6.  W przyszły poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz.: 7.00, o 10.00 suma. i popołudniowa  na cmentarzu o 14.00 z modlitwami za zmarłych. Ofiary do puszek na cmentarzu przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

7.  Dziękujemy tym , którzy dezynfekowali i sprzątali w kościele w minionym tygodniu oraz zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Kazimierza Gurgula do Pani Władysławy Zych z PU- Zachód.