XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 .10.2024r.

1. Dzisiaj przeżywamy ogólnopolskie obchody XXIV Dnia Papieskiego pod hasłem:

„JAN PAWEŁ II – EWANGELIA STAROŚCI I CIERPIENIA” Zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.

• Dzisiaj również w Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Mszach Świętych i przyjmujących Komunię Świętą.
  • Msze św.: 7.00 /zmiana tajemnic różańcowych/. Suma  o godz. 10.00. Msza św. chrzcielna o godz..11.15 i popołudniowa o godz. 16.00 poprzedzona  nabożeństwem różańcowym.
  • Różaniec w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00.
  • Codziennie w miesiącu październiku jest celebrowana Msza św. po nabożeństwie różańcowym.
  • Jutro Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy się modlić za nauczycieli i wychowawców.
  • We wtorek 15 dzień miesiąca października.  O godz. 16.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia  a następnie różaniec i Msza św.
  • W piątek Święto patronalne Służby Zdrowia ku czci św. Łukasza Ewangelisty.
  • W piątek o godz. 16.00 w kościele zbiórka Lektorów.
  • W  przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny. Składka przeznaczona będzie na misje. Pielgrzymka Róż Różańcowych w tym roku odbędzie się do Pasierbca w dniu 26 października. Zapisy chętnych na wyjazd na pielgrzymkę do Pasierbca do soboty w zakrystii.
  • Dziękujemy również, tym którzy w minionym tygodniu sprzątali
    w kościele i zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Celiny Nowak do Pana Andrzeja Tekiela z PU- Wschód.
  • Zapraszamy serdecznie do udziału w pielgrzymce do Medjugorie, która planowana jest w dniach 5 – 11 kwietnia 2025 r.  Pielgrzymka potrwa zatem 7 dni.

Koszt pielgrzymki to 1200 zł i 250  € oraz 60  € – płatne u pilota w dniu wyjazdu. Cena pielgrzymki kalkulowana jest przy udziale 45 osób.

Jakie są warunki pielgrzymowania?

– przejazdy komfortowym autokarem wg programu

– zakwaterowanie w hotelach –  (pokoje 2-3 osobowe)

– śniadania i obiadokolacje wg programu

– opiekę pilota

– ubezpieczenie

– wszystkie rezerwacje programu

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie do dnia 15 listopada oraz wpłatę zaliczki w złotówkach (1200 zł).

W momencie rezygnacji z pielgrzymki należy znaleźć inną osobę na swoje miejsce.

Dodatkowych informacji o pielgrzymce udziela Pani Urszula Sworst  pod numerem tel.: 607556545, gdzie przyjmowane są również zgłoszenia do udziału w pielgrzymce.

Warunkiem wjazdu do odwiedzanych krajów jest ważny dowód osobisty lub paszport.

Z tyłu kościoła pozostawiony został program pielgrzymki – prosimy o pobranie.