XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.10.2022 r.

GROTA – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku ze śmiercią biskupa Jana Styrny

Drodzy Diecezjanie!

W dniu 28 września br. zmarł w wieku 81 lat biskup elbląski senior Jan Styrna. Śp. biskup Styrna pochodził z diecezji tarnowskiej, urodził się w Przyborowie, był kapłanem diecezji tarnowskiej a w latach 1991-2003 biskupem pomocniczym naszej diecezji.

Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Jana Styrny rozpoczną się w katedrze w Elblągu w niedzielę 2 października Mszą świętą żałobną o godz. 16.00, w  poniedziałek 3 października o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza święta pogrzebowa. Natomiast w naszej tarnowskiej katedrze, w dzień pogrzebu, w poniedziałek o godz.18.00, będzie także celebrowana Msza święta za śp. biskupa Jana Styrnę.

Proszę tarnowskich diecezjan o modlitwę za naszego rodaka, zmarłego biskupa Jana, który przez szereg lat oddanie służył naszej diecezjalnej wspólnocie.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

1.     Msze św. o godz.: 7.00, suma w Grocie o 10.30 z procesją różańcową   i o godz. 15.00 ze specjalnym nabożeństwem dla chorych, starszych i niepełnosprawnych. Zapraszamy również na  Apel Maryjny na godz. 20.00 – zabierzmy ze sobą świece.

2.     Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00  –  serdecznie zapraszamy z lampionami. W październiku jest również Msza św. wieczorna po różańcu.

3.     W środę po Mszy wieczornej spotkanie z dziećmi i rodzicami przygotowującymi się do pierwszej Komunii Świętej.

4. W środę próba całości chóru o godz. 18.30.

5. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie z dziećmi i rodzicami kandydatów do Sakramentu bierzmowania.

6. W sobotę w naszym Sanktuarium będziemy gościć Pielgrzymkę nauczycieli Diecezji Tarnowskiej.  Od godz. 9:30 będzie rejestracja uczestników. Pół godziny później prelekcja, wykład dr Anety Rayzacher Majewskiej z UKSW w Warszawie zatytułowany „Być świadkiem pokoju”. O godz. 11.00 Mszy św. będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Po Eucharystii zaplanowano spotkanie przy stole, a uczestnikom pielgrzymki muzycznie będzie towarzyszył zespół „Od Nova” nauczycieli z Pustkowa-Osiedla.

7. W sobotę o godz. 15.00  spotkanie LSO na wspólnym grillu. Serdecznie zapraszamy rodziców ministrantów oraz nowych kandydatów z klasy 2.

8. W przyszłą niedzielę będzie liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św.

9. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

– we wtorek – św. Franciszka z Asyżu

– w środę  – św. Faustyny Kowalskiej

– w piątek –  NMP Różańcowej

10.  Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali w kościele oraz  zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Ewy De Vries do Andrzeja Hawryłko z Rogala.

11. Bardzo serdecznie dziękuję ks. dr Marcinowi Kokoszka za przewodniczenie tegorocznej uroczystości Odpustowej w naszym Sanktuarium, za celebrowane Msze św., modlitwę ofiarowaną za nas, słowo Boże głoszone przez trzy dni. Dziękuję wszystkim kapłanom za celebry Mszy Św., posługę w konfesjonale i udział w Odpuście.  Dziękuję  Siostrze za dekorację kościoła i groty, Panu organiście i chórowi, pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, Panom Strażakom, Liturgicznej służbie ołtarza, DSM oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg tych uroczystości, a nade wszystkim Wam Drodzy Pielgrzymi i zapraszam do nawiedzania tego sanktuarium.