UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA W SANTUARIUM NMP Z LOURDES

 1. Msze św. o godz.: 7.00, suma w Grocie o 10.30 z procesją różańcową   i o godz. 15.00 ze specjalnym nabożeństwem dla chorych, starszych i niepełnosprawnych. Zapraszamy również na  Apel Maryjny na godz. 20.00 – zabierzmy ze sobą świece.
 • Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00 – serdecznie zapraszamy z lampionami. W październiku jest również Msza św. wieczorna po różańcu.
 • W czwartek o godz.16.00 w Kościele spotkanie dla Aspirantów oraz Ministrantów. Zapraszamy szczególnie nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza
 • W piątek po Mszy wieczornej próba chóru. Zapraszamy również nowe osoby.
 • Przyszła niedziela w Polsce przeżywana będzie jako XVII  Dzień Papieski. Ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży.
 • W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
 • W poniedziałek – Św. Franciszka z Asyżu
 • We wtorek  – Św. Faustyny Kowalskiej
 • W czwartek –  NMP Różańcowej
 • Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali w kościele oraz  zadbali o kwiaty w tym tygodniu prosimy grupę od Pana Stefana Wróbla do Stanisława Pałuckiego z PU- Zachód.
 • Bardzo serdecznie dziękuję ks. dr Andrzejowi Jasnosowi za przewodniczenie tegorocznemu Odpustowi w naszym Sanktuarium, za celebrowane Msze św., modlitwę ofiarowaną za nas, słowo Boże głoszone przez trzy dni. Dziękuję wszystkim kapłanom za celebry Mszy Św., posługę w konfesjonale i udział w Odpuście.  Dziękuję  Siostrze za dekorację kościoła i groty, Panu organiście i chórowi, pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, Panom Strażakom, Liturgicznej służbie ołtarza, DSM, oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg tych uroczystości, a nade wszystkim Wam Drodzy Pielgrzymi i zapraszam do nawiedzania tego sanktuarium.