XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021r

Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji jubileuszu 200-lecia Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

Drodzy Diecezjanie!

Papież Pius VII bullą „Studium paterni affectus” reerygował 20 września 1821 roku diecezję tarnowską i wyraził życzenie, aby dla jej potrzeb powołać do życia seminarium duchowne. W ten sposób, ów dokument stał się aktem erekcyjnym tarnowskiego Seminarium Duchownego, które w tym roku świętuje swój jubileusz 200-lecia istnienia. Świętowanie jubileuszu rozpocznie się 2 października br., od uroczystej inauguracji roku formacyjnego w Wyższym Seminarium Duchownym. Kolejnym ważnym punktem będzie pielgrzymka kleryków, przełożonych i wykładowców do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, połączona z obchodami 25-lecia Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 16 października br. o godz. 10.30. Gorąco zapraszam na to wydarzenie wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium.

W tym jubileuszowym roku zapraszam wszystkich diecezjan do gorącej modlitwy o powołania i za powołanych. Jej wyrazem niech będą także wezwania w modlitwie wiernych o dar nowych powołań kapłańskich oraz świętość życia kapłanów. W tym wyjątkowym roku dla naszego Seminarium Duchownego, zawierzamy je opiece Trójjedynego Boga przez wstawiennictwo Maryi Matki kapłanów oraz bł. ks. Romana Sitki, rektora naszego Seminarium, męczennika obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż  BISKUP TARNOWSKI

 1. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
  1. Przeżywamy dziś Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość – główna uroczystość w Szczepanowie.
  2. W poniedziałek, w Grocie, o godz. 17 zebranie LSO, natomiast a o godz. 18.30 próba chóru.
  3. W środę Msza św. z Nowenną do Matki  Bożej o godz. 18.00. Również w środę o godz. 19.00 w sali na plebani odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów klasy VIII. Prosimy, aby uczniowie przyszli z rodzicami.
  4. W czwartek o godz. 17.00 w Kościele odbędzie się Msza Święta, a po niej spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klasy III. Dzieci w tym dniu otrzymają różańce.

W piątek rozpoczęcie Odpustu w Sankuarium NMP z Lourdes.

Program jest następujący:

PIATEK / SOBOTA

 • 7.30 – Godzinki
 • 8.00 – Msza św. – w kościele
 • 10.30 –Różaniec
 • 11.00 – Msza św.
 • 17.00 – Msza św. i Procesja różańcowa z lampionami

NIEDZIELA

 • 6.30 – Godzinki
 • 7.00 Msza św. – w kościele
 • 10.30 – SUMA ODPUSTOWA i procesja różańcowa.
 • 15.00 – Msza św. i Nabożeństwo Eucharystyczne dla chorych , niepełnosprawnych i starszych i opiekunów
 • 20.00 – Apel Maryjny na zakończenie uroczystości.
 • Uczyńmy wszystko aby z naszej parafii nie zabrakło nikogo na tym odpuście w ciągu tych trzech dni. Dzieci niech zrobią sobie lampiony i z nimi przychodzą na nabożeństwa wieczorne. Również dorośli niech zabierają świece, wtedy procesja różańcowa będzie wyglądała tak jak w Lourdes. W niedzielę na sumę proszę o sztandary i feletrony, które ustawimy przed Grotą.  Serdecznie zapraszamy wszystkich. Spowiedź św. będzie w  piątek od godz. 8.00 do 9.30 i od 10.30 do 12.00, oraz po południu od 16.00. Będą zaproszeni kapłani. Celem zyskania odpustu, wcześniej należy skorzystać z posługi sakramentalnej.
 • Strażaków proszę o baldachim w niedzielę na sumie, oraz o zapewnienie porządku i ładu w czasie sumy odpustowej, oraz na parkingach.

5. Z posługą sakramentalną kapłan uda się do osób chorych, tych którzy nie mogą uczestniczyć w uroczystościach odpustowych, w najbliższą środę tj. 29. września od godz. 8.30.

6. Nabożeństwo różańcowe w miesiącu październiku o godz. 17.00 w dni powszednie, a w niedziele o godz. 16.00 połączone ze Mszą św.

7.. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali w kościele oraz zadbali o kwiat. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Bernadetty Bachara do Ireny Mleczko z PU – Zachód.