XXVI – NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022r

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego.

Drodzy Diecezjalnie!

Wraz z pierwszą niedzielą października rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów będzie w tej edycji podejmowana tematyka poświęcona Eucharystii. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i potraktowania jej jako również formy katechezy dla dorosłych katolików.

Z pasterskim błogosławieństwem

Andrzej Jeż

1.     Msze św. 7.00, suma o godz.10.00 i popołudniowa Msza św. o godz. 18.00.

2.     Dzisiaj przeżywamy  Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Główna uroczystość w Szczepanowie.

3.    W środę Msza św. z Nowenną do Mati  Bożej o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej o godz.19.00 próba chóru.

4.    W czwartek obchodzimy Święto Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.

5. Różaniec w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 16.00, następnie Msza św. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych. Zabierajmy ze sobą lampiony.

6. W piątek (30.09)  rozpoczęcie Odpustu w Grocie. Program jest następujący:

PIĄTEK / SOBOTA

– godz. 7.30 Godzinki ku czci NMP

– godz. 8.00 – Msza św.

– godz. 10.30 – Różaniec

– godz. 11.00 – Msza św.

– godz. 17.00 – Msza św. i  Procesja różańcowa

– godz. 6.30 Godzinki ku czci NMP

– godz. 7.00 – Msza św. – /w kościele/

– godz. 10.30SUMA ODPUSTOWA i procesja różańcowa

– godz. 15.00 – Msza św. i Nabożeństwo Eucharystyczne dla chorych, niepełnosprawnych i starszych

– godz. 20.00 Apel Maryjny na zakończenie uroczystości.

7. Nie może zabraknąć nikogo z naszej parafii na odpuście w ciągu tych trzech dni. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych. W niedzielę na Sumę Odpustową proszę o przygotowanie feretronów i delegacji ze sztandarami. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

Spowiedź św. będzie w  piątek od godz. 8.00 do 9.30 i od 10.30 do 12.00. Po południu od godz. 16.00.  Będą zaproszeni kapłani. Należy skorzystać z posługi sakramentalnej, aby zyskać odpust.

Strażaków proszę o asystę przy baldachimie podczas sumy odpustowej oraz zapewnienie porządku i ładu.

8.  Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali w kościele i zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Józefa Chodackiego do Józefa Myszki z PU- Wschód.

9.Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwy, zamówione Msze święte, także gregoriankę od parafii oraz udział w pogrzebie mojej mamy.