XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023 r.

  1. Msze św.: o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Przeżywamy Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość – główna uroczystość w Szczepanowie.

2. W środę nowenna do Matki Bożej o godz. 18.00.

3. W czwartek w grocie o godz. 17.00  zbiórka całej liturgicznej służby ołtarza. Obecność obowiązkowa.

4. W Piątek rozpoczęcie Odpustu w Grocie. Program jest następujący:

Piątek:

7.30 – Godzinki ku czci NMP

8.00 – Msza św.

11. 00 – Msza św.

17.00 – Msza św. i procesja różańcowa

Sobota:                                                           

7.30 – Godzinki ku czci NMP

8.00 – Msza św.

11. 00 – Msza św. /DSM i LSO/

17.00 – Msza św. i procesja różańcowa

18.30 – Spotkanie młodzieży z Wodzirejami grupy Imperateam

Niedziela:

6.30 – Godzinki ku czci NMP

7.00 – Msza św. – w kościele.

10.30 – SUMA ODPUSTOWA i procesja różańcowa.

15.00 – Msza św. i Nabożeństwo Eucharystyczne dla chorych , niepełnosprawnych i starszych.

20.00 – Apel Maryjny na zakończenie uroczystości.

5. Uczyńmy wszystko aby nie zabrakło nikogo z naszej parafii na tym odpuście w ciągu tych trzech dni. Dzieci niech zrobią sobie lampiony i z nimi przychodzą na nabożeństwa wieczorne, również dorośli niech zabierają świece, wtedy procesja różańcowa będzie wyglądała tak jak w Lourdes. W niedzielę na sumę proszę o zabranie wszystkich  feretronów i sztandary, które ustawimy przed Grotą.  Serdecznie zapraszamy wszystkich. Spowiedź św. będzie w  piątek od godz. 8.00 do 9.30 i od 10.30 do 12.00 oraz po południu od 16.30. Będą zaproszeni kapłani, trzeba skorzystać z posługi sakramentalnej, aby zyskać odpust.

6. Strażaków proszę o baldachim w niedzielę na sumie oraz o zapewnienie porządku i ładu w czasie sumy odpustowej, oraz na parkingach.

7. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu  sprzątali w kościele oraz zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Jana Gurgula do Tadeusza Pabiana z Dołów – Zachód.  Prosimy o posprzątanie kościoła wyjątkowo w czwartek.

8. Serdecznie zapraszam nauczycieli, wychowawców i katechetów do udziału w pielgrzymce, do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku w dniu 7.10.2023 r. (sobota). Wyjazd z Porąbki Uszewskiej o godz. 8.00.

9. W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, Wójt Gminy Dębno informuje o przeprowadzeniu konsultacji społecznych dotyczących projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.  W dniu 28 września 2023 roku w Remizie OSP Porąbka Uszewska w godzinach od 13:00 do 17:00. W tym dniu konsultacje dotyczyć będą projektów sporządzanych dla miejscowości: Porąbka Uszewska, Łysa Góra, Doły, Łoniowa, Jaworsko i Niedźwiedza.