XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2024 r.

1. Msze św.: o godz. 7.00,10.00 i 18.00.

2. W środę Msza św. z Nowenną do NMP z Lourdes o godz. 18.00

3. W piątek Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W piątek  zbiórka LSO  o godz. 16.30 w Kościele.

4. W przyszłą niedzielę  Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość – główna uroczystość w Szczepanowie.

5. Odpust w Grocie przeżywać będziemy  od 4 do 6 października. Słowo Boże będzie głosić ks.  Leszek Wąchała wicerektor WSD w Tarnowie.

6. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali w kościele oraz zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Heleny Jedynak  do Danuty Jewuła z PU – Wschód .

7. W związku z dramatyczną powodzią, która dotknęła południowo – zachodnią część Polski, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował o zorganizowanie dziś tj. w  niedzielę 22 września 2024 roku, po każdej Mszy Świętej, w każdej diecezji zbiórki pieniężnej do puszek na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska. Dlatego również w naszej parafii zbierane są ofiary po  mszach świętych przez młodzież z naszego szkolnego Koła Caritas. Zbiórkę darów dla powodzian  pochodzących z Łoniowej a mieszkających w Głuchołazach  organizują OSP z Dołów i PU, Informacje na plakatach. Zbiórkę darów organizują również placówki oświatowe Gminy Dębno.

8. Po rocznej przerwie wznawia swoją działalność Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia rozpoczną się 1 października w Nowym Sączu w auli przy bazylice św. Małgorzaty oraz 2 października w auli Jana Pawła II obok katedry. Wszystkich zainteresowanych udziałem w wykładach prosimy o rejestrację poprzez stronę internetową uniwersytetu do 29 września br. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

9. Sołtys i Rada Sołecka wsi Porąbka Uszewska zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie 24 września o godz. 18.00 do budynku remizy OSP. Tematem spotkania podział Funduszu Sołeckiego i ważne bieżące sprawy wsi.

10. Dyrektor GOPS w Dębnie informuje, że  30.09.2024 roku upływa termin składania wniosków o bon energetyczny czyli jednorazowe świadczenie pieniężne dla gospodarstw domowych na energię elektryczną. Wnioski można składać  w siedzibie GOPS  w Dębnie pokój 222.