XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022 r.

  1. Msze św.: o godz. 7.00, suma o godz.10.00, popołudniowa  o godz. 18.00. Bóg zapłać za ofiary do puszek składane dziś na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
  2. Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu:

– od godz. 11.00 do 14.00 adoracja prywatna

– od godz. 14.00 – mieszkańcy Porąbki Uszewskiej  /Wschód/ i mieszkańcy Godowa,

– od godz. 15.00 – mieszkańcy Porąbki Uszewskiej /Zachód i mieszkańcy Rogala

– od godz. 16.00 – mieszkańcy Dołów i Podlesia  

– od godz.  17.00 – członkowie Akcji Katolickiej

3. W środę w liturgii przeżywać będziemy Święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu imieniny obchodzi nasz Ks. Katecheta Mateusz. Już dziś składamy Mu życzenia błogosławieństwa Bożego, światła Ducha świętego, opieki Matki Bożej i swojego patrona w Jego życiu osobistym i kapłańskim.

4. W środę próba całości chóru o godz. 19.00.

5. W czwartek 22 dzień miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 18.00 z modlitwami za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.

6. W piątek msza wieczorna o godz. 18.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia. 

7. W piątek o godz. 17.00 spotkanie całości LSO.

8. W sobotę zapraszamy na zbiórki: ministranci o godz. 9:30, lektorzy o godz. 10:00.

9. W przyszłą niedzielę  Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość – główna uroczystość w Szczepanowie. W całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących Komunię Świętą.

10. Odpust w Grocie przeżywać będziemy 30 września i 1 oraz  2 października. Słowo Boże będzie głosić ks. dr Marcin Kokoszka.

11. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali w kościele oraz zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Danuty Dudek do Kazimierza Kuna z PU – Wschód.W związku z upływem kadencji wybranych przed pięciu laty Parafialnych Rad Duszpasterskich Ks. Bp Ordynariusz zarządza  w całej Diecezji nowe wybory do tychże Rad w dniu 23 października 2022 roku. Dlatego miesiąc przed wyborami należy rozpocząć proces zgłaszania kandydatów. 

Radę tworzą trzy grupy członków: 

1)  z urzędu

2) z nominacji ks. proboszcza

3) wybrani przez parafian. Będzie można zgłaszać kandydatów od następnej niedzieli przez dwa tygodnie do przygotowanej puszki. Kandydatem może być osoba żyjąca zgodnie z wymaganiami wiary oraz wyrażająca zgodę.