XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021

Msze św. o godz. 7.00 /zmiana tajemnic różańcowych/ , suma o 10.00, chrzcielna o godz. 11.15  i popołudniowa o 18.00. Pół godziny wcześniej różaniec. Bóg zapłać za ofiary rodzin na pokrycie malowania prezbiterium.

W poniedziałek o godz. 17 zbiórka LSO na boisku przy szkole a następnie o 18.30 wspólny grill.

We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża po wieczornej Mszy św. tradycyjna Droga Krzyżowa na Godów. Zachęcam do licznego udziału /dzieci idą z opiekunem, zabrać ze sobą lampki/. .

W środę 15 dzień miesiąca o godz. 17.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego  z nowenną do Matki Bożej z Lourdes.  Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W środę po Mszy wieczornej próba chóru w sali na plebanii. Szczególnie zapraszamy nowe osoby.

W piątek Msza św. wieczorna z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę 18 września w święto Św. Stanisława Kostki -Patrona młodzieży polskiej w naszej parafii coroczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Program adoracji:

Od godz. 8.00 –   Msza święta i adoracja

Od godz. 9.00 – PU Wschód

Od godz. 10.00 – PU Zachód

Od godz. 11.00 – Doły Wschód

Od godz. 12.00 – Doły Zachód

Od godz. 13.00 – Godów

Od godz. 14.00 – Rogal

Od godz. 15.00 – Podlesie

Od godz. 16.00 – Dzieci ze Szkoły Podstawowej

Od godz. 17.00 – Adoracja Wspólna i Różaniec

O godz. 18.00 – Msza św. na zakończenie adoracji.

W sobotę o godz. 9.00  spotkanie wszystkich stopni  DSM

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Zbliża się odpust w Grocie Matki Bożej z Lourdes. Odpust  tradycyjnie trzy dniowy od 1 do 3 października. Program odpustu jest taki sam jak co roku.  Zapraszajmy rodziny , gości i znajomych.

Dziękujemy tym którzy dezynfekowali i sprzątali w kościele, zatroszczyli  się o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Jarosława Łacha do Tadeusza Pięty z PU – Zachód..

Są do nabycia w zakrystii kalendarze rolnicze w cenie 23 zł. , oraz Specjalny Gość Niedzielny poświęcony Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu  i M. Elżbiecie Róży Czackiej w cenie 10 zl.

Sołtys wsi Porąbka Uszewska zaprasza na zebranie wiejskie które odbędzie się 17 września w piątek o godz. 18.00 w remizie OSP. Temat: podział funduszu gromadzkiego. Jednocześnie przypomina że podatek będzie przyjmowany w dniach 15 i 16 wrzesień od godz. 8.00.