XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022 r.

1. Msze św. o godz. 7.00 /zmiana tajemnic różańcowych/, suma o godz. 10.00; Msza św. chrzcielna o godz. 11.15  i popołudniowa o godz. 18.00 – pół godziny wcześniej różaniec.
  2. Bóg zapłać za ofiary rodzin na cele parafialne. Darczyńcom dziękuję za zakupienie i wykonanie poręczy kajnerowych na schodach do groty. Obecnie wykonywane jest malowanie ogrodzenia terenu wokół kościoła oraz odnawiane są bramy wjazdowe. Za każdą pracę, ofiarę i dary do kuchni serdecznie dziękuję.
  3. W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża. Po wieczornej Mszy św. tradycyjna Droga Krzyżowa na Godów. Zachęcam do licznego udziału. Dzieci idą z opiekunem. Proszę zabrać ze sobą lampki. W  ramach przygotowania do sakramentu  bierzmowania na drogę krzyżową na Godów zapraszamy uczniów klas ósmych.
  4. W czwartek 15 dzień miesiąca. O godz. 17.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  5. W piątek Msza św. wieczorna z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Próba całości chóru o godz. 18.45.
  6. W piątek o godz. 15.45 wyjazd spod kościoła ministrantów na jesiennie dni formacji do Ciężkowic.
  7. W sobotę o godz. 9.00  spotkanie wszystkich stopni  DSM na plebanii.
  8. W przyszłą niedzielę 18 września w święto Św. Stanisława Kostki – Patrona młodzieży polskiej. W naszej parafii coroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Program adoracji:

– od godz. 11.00  do 14.00  prywatna adoracja w ciszy;

od godz. 14.00 – PU Wschód i Godów;

od godz. 15.00 –  PU Zachód i Rogal;

od godz. 16.00 – Doły i Podlesie;

od godz. 17.00 – Akcja Katolicka;

o  godz. 18.00 – Msza św. na zakończenie Adoracji

9. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

10. Zbliża się odpust w Grocie Matki Bożej z Lourdes. Odpust  tradycyjnie trzy dniowy od 30 września do 2 października. Program odpustu jest taki sam.  Zapraszajmy rodziny, gości i znajomych.

11. Dziękujemy tym którzy sprzątali w kościele, zatroszczyli  się o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Celiny Nowak do Andrzeja Tekiela  z PU – Wschód.

12. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolnicze w cenie 28 zł.

13. Sołtys wsi Doły zawiadamia, że podatek gruntowy będzie odbierany w budynku remizy OSP w Dołach w dniach 14 i 15.09.2022 w godzinach od 17.00 do 19.00.