XXIII Niedziela Zwykła 8.09.2024r.

Msze św. o godz. 7.00 /zmiana tajemnic różańcowych/ ,suma o 10.00 i popołudniowa o 18.00. Pół godziny wcześniej różaniec. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.

Dziś rozpoczyna XIV Tygodnia Wychowania w Polsce. Hasłem, jakie tym razem nam przyświeca, jest apel: „Wychowujmy razem”. Skuteczność wychowania zależy w dużej mierze od współpracy osób i instytucji zaangażowanych w ten proces. Jest to wyjątkowo ważne dziś – w związku z wyzwaniami, jakie niesie z sobą życie dzieci i młodzieży w obecnym kontekście  kulturowym. Szczególną uwagę chcemy zwrócić na problem współdziałania rodziny, Kościoła i szkoły w dziele wychowania.

W środę msza św. wieczorna z nowenną do Matki Bożej o 18.00. Po mszy św. spotkanie rodziców dzieci klasy trzeciej.

W piątek o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie LSO / ministranci i lektorzy/ Wieczorna msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę przypada Święto Podwyższenia Krzyża po wieczornej Mszy św. tradycyjna Droga Krzyżowa na Godów. Zachęcam do licznego udziału /dzieci idą z opiekunem, zabrać ze sobą lampki/.

W sobotę o godz. 9.00 spotkanie DSM na plebanii. Zapraszamy nowe dziewczynki chętne do wstąpienia w szeregi DSM.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Zbliża się odpust w Grocie Matki Bożej z Lourdes. Odpust  tradycyjnie trzy dniowy od 4 do 6 października.

Dziękujemy tym co sprzątali w kościele, zatroskali się o kwiaty, w tym tygodniu prosimy grupę od Pana Klemensa Górala do Jana Górala z PU- Wschód.

Wójt Gminy Dębno zaprosza na Gminny Dzień Seniora który odbędzie się 28 września 2024 od godz. 16.00 w Hali Widowisko-Sportowej w Dębnie. Osoby które skończyły 65 rok życia mogą dokonać zgłoszenia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej