XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021r.

  1. Msze św. o godz.: 7.00, suma o 10.00 i popołudniowa o 18.00.
  2. Różaniec w Grocie w poniedziałek i wtorek, o godz. 18.00 w pozostałe dni tego tygodnia pół godzimy przed Mszą św.
  3. W środę Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy i rozpoczęcia w szkole zapraszamy również rodziców. Dzieci i młodzież zachęcamy aby przystąpiły do Sakramentu Pokuty i Komunii Św., aby z Bogiem rozpoczynała nowy rok szkolny. W środę od godz. 17.00 dzieci z klasy IV i V. W czwartek dzieci pozostałych klas Szkoły Podstawowej.
  4. W środę Msza św. z nowenną do NMP o godz. 18.00.
  5. W czwartek – I czwartek miesiąca września – o godz. 18.00 Msza święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkanie modlitewne młodzieży z kl. VIII i VII, która będzie się przygotowywać do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spowiedź od godz. 17.00.
  6. W piątek – I Piątek września – Msze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00, Spowiedź św. od 17.00. Do chorych udamy się od godz. 8.00.
  7. W sobotę – I Sobota września. Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.
  8. Dziękujemy tym, którzy sprzątali w kościele w minionym tygodniu i zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pan Jana Gurgula do Tadeusza Pabiana z Dołów- Zachód /Sprzątanie po zakończeniu malowania prezbiterium/
  9. Wójt Gniny Dębno przypomina o obowiązku wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z AFGAŃCZYKAMI

Od kilu tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by „modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. W związku z powyższym, ogłaszam niedzielę 5 września br. „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Dziękuję wszystkim księżom biskupom, którzy podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, na Jasnej Górze dnia 25 sierpnia br., poparli jednogłośnie ideę ogólnopolskiej zbiórki na ten cel. Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin. W Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne. Caritas Polska uruchomi ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami. Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za pozytywną odpowiedź na mój apel ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje szlachetne serca.

Warszawa, dnia 27 sierpnia 2021 roku
✠ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy