XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023r

1.     Msze św. o godz.: 7.00, 10.00 i 18.00.

2.     Różaniec w Grocie poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18.00. W pozostałe dni tego tygodnia pół godzimy przed Mszą św.

3.     W środę Msza św. z nowenną do NMP o godz. 18.00.

4.     W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam dzieci, aby przystąpiły do Sakramentu Pokuty na rozpoczęcie roku szkolnego.

5.     W piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano i wieczorem. W tym dniu  przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się w intencji poległych za Ojczyznę i o pokój w świecie.  Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii, do których kapłan uda się z Panem Jezusem od godz. 8.00.

6.     W sobotę – I sobota września – Msze św. wotywne o Niepokalanym Sercu NMP rano o godz. 6.30 i popołudniu o godz. 18.00.

7.     W sobotę o godz. 11.30 w Grocie uroczysta Msza św. Jubileuszowa 50 lat życia zakonnego Siostry Teresy Gurba.

8.     Dziękujemy tym, którzy sprzątali w kościele w minionym tygodniu i zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Marii Pabian do Piotra Mleczko z Dołów -Zachód.

9.     Zarząd OSP w Porąbce Uszewskiej zaprasza w sobotę tj./ 2 września /od godz. 13.00 na piknik rodzinno-edukacyjny „ Bezpieczny Maluch” i zlot zabytkowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Piknik odbywać się będzie przy remizie OSP w Porąbce Uszewskiej. Atrakcje dla dzieci darmowe. Program podany jest na afiszach,

10. Dziś w Dębnie od godz. 16.00 rozpoczną się Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości” czyli nowa forma turnieju rycerskiego na Zamku w Dębnie.