XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2022 r.

1.     Msze św. o godz.: 7.00, suma o 10.00 i popołudniowa o 18.00 z Apelem Maryjnym.

2.     Dziś  Słowo Boże głosi Ks. Wiesław Tworzydło misjonarz  z Peru. W peruwiańskich Andach pracował 25 lat. Obecnie nad Oceanem Spokojnym  także w Peru buduje Centrum Miłosierdzia Bożego, w skład którego wejdą Kościół, Sierociniec i Dom Seniorów. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na ten cel.

3.     Codziennie do piątku zapraszamy do duchowego pielgrzymowania w naszym sanktuarium. O godz. 17.30 różaniec i o godz. 18.00 Msza św. z Apelem Jasnogórskim.

4.     Jutro Msza wieczorna z modlitwami za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

5.     W środę nowenna do Matki Bożej z Lourdes.

6.     W czwartek  wchodzi na Jasną Górę 40 Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Wyjazd autokaru do Częstochowy o godz. 7.30.

7.     W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

8.     W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

·        w poniedziałek – NMP Królowej

·        w środę – św. Bartłomieja, Apostoła

·        w piątek – NMP Częstochowskiej

·        w sobotę – św. Moniki

9.     Dziękujemy tym, którzy sprzątali w kościele w minionym tygodniu i zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Heleny Jedynak od Danuty Jewuła  PU- Wschód.

10. Od 10 lipca trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającej chronić osoby wierzące i wyznawane przez nie wartości przed atakami i publicznym wyszydzaniem. Projekt jest odpowiedzią na przypadki ataków na kościoły oraz agresji wobec chrześcijan i zakłada umożliwienie pociągnięcia do odpowiedzialności za publiczne prześladowania osób wierzących oraz akty wandalizmu wobec miejsc kultu czy symboli religijnych, takie jak: niszczenie kościołów i przydrożnych kapliczek, zakłócenia Mszy Świętych, profanacje symboli i wizerunku Świętych. Osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę, mogą to zrobić w następną niedzielę po każdej Mszy św. Wymagane dane to: imię i nazwisko, pełny adres zamieszkania oraz PESEL. Zachęcamy do złożenia podpisu.