XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023r.

1.    Msze św. o godz.: 7.00, 10.00 i 18.00.

2. Trwamy w duchowej łączności z pielgrzymami  Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, dlatego wieczorne Msze św. połączone są  z Apelem Jasnogórskim do soboty włącznie.

3.    We wtorek 22 dzień miesiąca – wieczorna Msza św. z modlitwami za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

4.     W piątek  wchodzi na Jasną Górę  Piesza Pielgrzymka Tarnowska.

5.    W sobotę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. rano i wieczorem.

6.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

·       w poniedziałek – św. Piusa X

·       we wtorek – NMP Królowej

·       w środę  – św. Róży z Limy

·       w czwartek – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.

·       w piątek – Św. Ludwika

·        w sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej .

7.    Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół i zadbali o kwiaty, w tym tygodniu prosimy grupę od Pana Jana Szostaka do Marcina  Gurgula z Dołów – Wschód.

8. „Marszałek Województwa Małopolskiego, Wójt Gminy Dębno, Dębińskie Centrum Kultury, serdecznie zapraszają na „Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości”, czyli nowa formułę turnieju rycerskiego na Zamku w Dębnie, który odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia. Początek od godz. 16:00. W programie – pokazy grup rekonstrukcji historycznych od średniowiecza aż po II wojnę światową, otwarte edukacyjne obozowisko i miasteczko średniowieczne, prezentacje sprzętu i jednostek Wojska Polskiego oraz część artystyczna. Wstęp wolny.