XIX Niedziela Zwykła 08.08.2021r.

 1. Msze św. o godz.: 7.00 / zmiana tajemnic różańcowych/, suma o 10.00,   i popołudniowa o 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta pogrzebowa za duszę śp. Tadeusza Sułka, pół godziny wcześniej różaniec. Bóg zapłać za ofiary rodzin składane na odrestaurowanie naszego prezbiterium, prace rozpoczniemy w tym tygodniu. Dziś odpust w Jaworsku.
 2. W środę Msza św. wieczorna z nowenną do NMP z Lourdes.
 3. W piątek Msza św. wieczorna z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  W poniedziałek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża – patronkę Europy,
  We wtorek – św. Wawrzyńca – diakona i męczennika,
  W środę – św. Klarę – dziewicę,
  W sobotę – św. Maksymiliana Marię Kolbego – męczennika,
 5. W przyszłą niedzielę tj. 15 sierpnia UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – Msze św. o godz. 7.00, suma o 10.00 i popołudniowa Msza św. dożynkowa w Grocie o 18.00
  z poświęceniem ziół, wianków i  chlebów z tegorocznych żniw. Wcześniej o godz. 17.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę odpust w Niedźwiedzy, suma o godz. 11.00.
 6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
 7. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali kościół oraz zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Kazimierza Gurgula do Ryszarda Migda z Dołów – Zachód.
 8. 17 sierpnia 2021 roku rozpoczyna się sztafetowa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, każdego dnia trzy grupy będą na trasie pielgrzymki, nasza grupa nr 5 Świętego Floriana swój dzień pielgrzymowania będzie miała 20 sierpnia w piątek z Racławic do Miechowa. Nie ograniczamy się jednak tylko do jednego dnia pielgrzymki, wzorem ubiegłego roku każdego dnia nasza grupa będzie miała spotkanie na wspólnej Eucharystii, modlitwie uwielbienia i Apelu Jasnogórskim. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii oraz na Facebooku naszej grupy.
 9. Dziękujemy tym, którzy zainicjowali i zorganizowali noc modlitwy o błogosławieństwo dla naszej ojczyzny. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i prezentowanie postawy wiary i patriotyzmu.