XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.08.2022r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z 40. Pieszą Pielgrzymką Tarnowską

Umiłowani Diecezjanie!

„Dzięki wierze ten, którego nazwano Abrahamem, usłuchał wezwania, by wyruszyć do ziemi, którą miał objąć w posiadanie. Wyszedł, nie wiedząc, dokąd idzie” (Hbr 11, 8). Usłyszane dzisiaj słowa z Listu do Hebrajczyków przywołują przykłady wiary wielkich postaci historii zbawienia. Są oni przedstawieni nam jako ludzie, którzy uwierzyli Bogu i powędrowali za Jego słowem i obietnicą.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do wędrowania drogą wiary. Na co dzień często zapominamy, że Bóg pragnie być obecny w nas i chce prowadzić nas przez życie. Dobrą okazją, by ćwiczyć się w podążaniu w pełnym zaufaniu za obietnicą Boga jest piesza pielgrzymka. Warto wybrać się na pielgrzymi szlak, jeśli jeszcze ktoś się na to nie zdecydował, albo nie miał okazji zakosztować tej formy pobożności. Tym bardziej, że w tym roku przypada 40. rocznica zainicjowania Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, do sanktuarium Bogarodzicy Dziewicy Maryi.

Pielgrzym wyrusza w drogę po to, aby dotrzeć do świętego miejsca, zarówno w sensie zewnętrznym, jak również wewnętrznym, czyli pragnie też dotrzeć do świętości w sobie samym, w swojej rodzinie i szerzej – w życiu społecznym. Pielgrzym idzie do sanktuarium po to, żeby spotkać się z Bogiem, przeżyć Jego obecność, oddać Mu cześć i otworzyć przed Nim swoje serce.

Po utrudnieniach spowodowanych pandemią, w tym roku nareszcie będziemy mogli pielgrzymować w zwyczajnej formie. Gorąco zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, do wyruszenia na pielgrzymi szlak i skorzystania z wyjątkowego daru rekolekcji w drodze, których w tym czasie niepokoju, napięć, rozbicia wewnętrznego i chaosu wszyscy bardzo potrzebujemy.

         Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy 

                                                   † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

1.     Msze św. o godz.: 7.00, suma o godz. 10.00 i popołudniowa o godz. 18.00.

2.     W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do NMP z Lourdes.

3.     W piątek Msza św. wieczorna z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4.     W środę i w piątek spotkanie całej Liturgicznej Służby ołtarza w kościele o godz. 9.00

5.     W przyszłą niedzielę tj. 14 sierpnia – Msze św. o godz. 7.00 / zmiana tajemnic różańcowych/, suma o godz. 10.00 i popołudniowa  w grocie o godz. 18.00. Ofiary rodzin na ogrodzenie cmentarza. Odpust w Jaworsku –  suma o godz. 11.00. W Łoniowej o godz. 15.00 Mszą świętą z udziałem Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego rozpoczną się Dożynki Gminne. Program podany jest na afiszach.

6.     W przyszły poniedziałek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszym Sanktuarium o godz. 15.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza odbędą się śluby wieczyste Sióstr Służebniczek Starowiejskich. Natomiast o godz. 18.00 parafialne Dożynki poprzedzone nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia od godz. 17.00.

7.     Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

8.     Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali kościół oraz zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Klemensa Górala do Jana Górala z PU – Wschód.