XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2024.

1.     Msze św. o godz.: 7.00 /zmiana tajemnic różańcowych/, suma o godz. 10.00 i popołudniowa o 18.00. Bóg zapłać za ofiary rodzin na cele parafialne. Dzisiaj w Sufczynie instalacja nowego proboszcza – Ks. Janusza Stachonia.

2.     W środę msza św. wieczorna z Nowenną do NMP z Lourdes o godz. 18.00 i modlitwami za wstawiennictwem św. Maksymiliana.

3.     W czwartek tj. 15 sierpnia UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i popołudniowa Msza św. Dożynkowa w Grocie o 18.00 z poświęceniem ziół, wianków i wieńców żniwnych. Od godz. 17.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Odpust w Niedźwiedzy suma o godz. 11.00.

4.     W sobotę wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Codziennie podczas różańca i Mszy św. w czasie trwania pielgrzymki będziemy się łączyć duchowo z pielgrzymami, dlatego zapraszam do licznego przychodzenia na różaniec i Mszę św. do Groty na godzinę 17.30. Wielu nie może iść na Jasną Górę, ale może przybywać do naszego sanktuarium.

5.     Również w sobotę w Maszkienicach na stadionie DOŻYNKI GMINY DĘBNO rozpoczną się  o godz. 15.00 Msza Św. Program podany jest na afiszach. Podczas Dożynek Gminna Loteria Fantowa na leczenie i rehabilitację Karolka Sułka.

6.     W przyszłą niedzielę w Jaworsku Uroczystość odpustowa ku czci Św. Maksymiliana suma o godz. 11.00.

7.     Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół i zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Janusza Gurgula do Kazimierza Zielińskiego z PU- Zachód.

8.     Zgodnie z nowelizacją Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz zmianą szeregu innych przepisów, czyli tzw. ustawą Kamilka m.in. parafie mają obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich. Standardy muszą zostać wdrożone do 15 sierpnia br. W naszej parafii dokument został opracowany i zamieszczony na stronie internetowej oraz jest dostępny w kancelarii parafialnej. Kontakt do osoby zaufanej – e mail: ochronamaloletnich.parafiaandrzej@interia.pl.