X NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.06.2024r.

Komunikat w związku z 25. rocznicą kanonizacji bł. Kingi

Drodzy Diecezjanie!

„Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości” – słowa te skierował do nas św. Jan Paweł II w Starym Sączu podczas kanonizacji bł. Kingi w dniu 16 czerwca 1999 roku. Odczytując w duchu wiary to przesłanie sprzed 25 lat, odkrywamy jego aktualność w realiach życia współczesnego Kościoła. Nasza osobista świętość ma moc budowania Kościoła „na wzór Chrystusa” i inspirowania innych do podążania podobną drogą.

            Jako wspólnota diecezjalna pragniemy odnowić w sobie głębokie pragnienie świętości poprzez świętowanie w Starym Sączu w dniu 16 czerwca br. 25-lecia kanonizacji bł. Kingi oraz przeżywanie Diecezjalnego Święta Rodziny. Mszy Świętej o godz. 11.00, transmitowanej przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, przewodniczył będzie świadek świętości Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz. Zapraszam do licznego udziału w tej dziękczynnej Eucharystii na starosądeckich błoniach. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji Matki Kingi oraz pamięci o św. Janie Pawle II, którego nauczanie pragniemy stale podejmować. Wprowadzeniem do świętowania jubileuszu kanonizacji będzie Oratorium o Świętej Kindze, które zostanie wykonane w sobotę wieczorem o godz. 19.00 przy Ołtarzu Papieskim. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Zapraszam Was serdecznie, drodzy Diecezjanie, do udziału całymi rodzinami w tych wydarzeniach. Szczegółowy program uroczystości jubileuszowych jest podany na stronach internetowych mediów diecezjalnych.

Święta Kingo i Święty Janie Pawle II – módlcie się za nami!

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

  1. Msze św.: o godz. 7.00 / zmiana tajemnic różańcowych/, 10.00, 11.15 /chrzcielna/ i 18.00 z nabożeństwem czerwcowym.
  2. Bóg zapłać za ofiary rodzin na cele parafialne.
  3. Zachęcam do udziału w modlitwie  różańcowej, codziennie o  godz. 17.30 oraz  wieczornej Mszy św. z nabożeństwem czerwcowym o godz.18.00.
  4.  Jeżeli pozwoli pogoda to w niedzielę 23 czerwca wieczorna Msza św. będzie sprawowana na cmentarzu.
  5. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali w kościele W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Jana Gurgula  do Tadeusza Pabiana   z Dołów – Zachód.
  • Zapraszamy serdecznie do udziału w parafialnej pielgrzymce, która planowa jest w dniu 20 lipca br. Celem pielgrzymki połączonej w wycieczką jest „GÓRA ŚWIĘTEJ ANNY I ZAMEK MOSZNA”

W programie przewidziano:

– wyjazd w godzinach porannych;

– przejazd do Sanktuarium na Górze Świętej Anny;

– Msza Święta;

– spacer po miejscowości,

– przejście do Amfiteatru skalnego;

– przejazd do miejscowości Moszna;

– zwiedzanie Zamku i historycznego parku;

– wyjazd w drogę powrotną


Cena: 150 zł od osoby przy 45 uczestnikach płacących
Cena zawiera: transport autokarem, bilety wstępów (Zamek Moszna i Park); opieka pilota – przewodnika,  ubezpieczenie turystyczne. Zapisy w zakrystii do 25 czerwca.