VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

  1. Msze św. o godz.: 7.00 /zmiana tajemnic różańcowych/, suma o godz.  10.00 i wieczorna o godz. 18.00 połączona z nabożeństwem  majowym. Pół godziny wcześniej różaniec. Bóg zapłać za ofiary rodzin na cele parafialne.
  2. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach majowych oraz Nowennie do Ducha Świętego.
  3. W środę  15 dzień miesiąca maja. O godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  4. W sobotę o godz. 8.00 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.
  5. W sobotę w Wojniczu o godz. 10.00  ks. bp Leszek Leszkiewicz udzieli święceń diakonatu naszemu alumnowi Mikołajowi Migas. Pamiętajmy w modlitwie polecając Bogu Jego drogę do kapłaństwa.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  W naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 10.00. W Łoniowej Uroczystość Odpustowa i Jubileusz 50-lecja Kapłaństwa Ks. prał. Juliana Marecika o godz. 11.00. W Sufczynie Uroczystość Odpustowa – suma o godz. 11.00.
  7. Dziękujemy tym  którzy sprzątali w kościele,  w tym tygodniu  sprzątać będą rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
  8. Zbliża się UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. O przygotowanie ołtarzy procesyjnych prosimy następujące grupy:

I Ołtarz przy figurze Niepokalanej grupa od Pana Stefana Wróbel do Stanisława Pałuckiego z PU – Zachód.

II Ołtarz obok figury św. Maksymiliana – grupa od Pana Mieczysława Rzepa do Jana Sacha z Dołów – Wschód

III Ołtarz w Grocie Matki Bożej – Siostry Zakonne.

IV Ołtarz przy Krzyży Misyjnym członkowie Akcji Katolickiej.

9. Sołtys wsi Porąbka Uszewska zawiadamia, że II rata podatku gruntowego zbierana będzie 13 i 14 maja /poniedziałek i wtorek/ od godz. 17.00 do 20.00 w Remizie OSP.

10. Wójt Gminy Dębno zawiadamia, że w dniu 16 maja 2024 r. (czwartek) o godzinie 18:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Porąbka Uszewska odbędzie się zebranie wiejskie, na którym zostanie wybrany Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Porąbka Uszewska na nową kadencję 2024-2029. Wójt serdecznie zaprasza mieszkańców PU do wzięcia udziału w zebraniu wiejskim.