VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.04.2022 r

Niedziela Palmowa

Przeżywamy w naszej parafii Wizytację Kanoniczną którą prowadzi Ks. Bp Artur Ważny

Msze św. o godz. 7.00/zmiana tajemnic różańcowych/, o 10.00 suma z poświęceniem palm,/ O godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. popołudniowa.

We wtorek udamy się do chorych  od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

W środę wieczorna Msza Św.. z nowenną do NMP z Lourdes. Po Mszy św. próba chóru.

W czwartek, piątek próba Asysty na Triduum o godz. 9.00 rano.

WIELKI CZWARTEK – nie ma Mszy św. porannej Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Od godz. 21.00 adorację prowadzą członkowie Rycerstwa Niepokalanej. W tym dniu przeżywamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii

i Kapłaństwa. Do uczestnictwa w tej Mszy św. zapraszamy całą parafię.

WIELKI PIĄTEK – od godz. 6.30 do wieczornego nabożeństwa, adoracja Pana  Jezusa w ciemnicy. Nabożeństwo wieczorne rozpoczniemy o godz. 18.00 Drogą Krzyżową. Po adoracji Krzyża i Komunii św. – przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do północy. Od godz. 21.00 adorację prowadzą członkowie Akcji Katolickiej, a od godz. 22.00 zapraszamy młodzież szkolną i pracującą na swoją adorację. Panów Strażaków prosimy do asysty przy Grobie Pana Jezusa i procesji. Dzieci zapraszamy na adorację w piątek od godz.11.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy św. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.

WIELKA SOBOTA – od godz. 6.30 adoracja Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów świątecznych tylko w kościele o godz.: 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Przy św. Antonim będzie wystawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich.

Nabożeństwo wieczorne rozpocznie się o godz. 19.00, przynosimy na to nabożeństwo gromnice lub świece.

WIELKANOC – Rezurekcja rano o godz. 6.30 zachęcamy do licznego udziału i prosimy o pełną asystę na procesji z feletronami, sztandarami, chorągwiami.  Msze  św. o godz. 7.00, suma ogodz.10.00 popołudniowa  o 16.00.  

Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali kościół. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Kazimierza Gurgula do Ryszarda Migda z Dołów– Zachód.  Prosimy o sprzątanie w sobotę po wieczornych uroczystościach.