VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 02.04.2023.

Niedziela Palmowa

  1. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 – suma z poświęceniem palm. O godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. popołudniowa.

2. W dniu dzisiejszym 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.  Zapraszamy do szczególnej modlitwy w kościele przez orędownictwo św. Jana Pawła II podczas Apelu o godz. 21.00. Zachęcamy do przyniesienia światła na nabożeństwo.

3. We wtorek Spowiedź Święta od godz. 16.00 do godz.18.00. Prosimy o skorzystanie z Sakramentu Pokuty. Będą zaproszeni kapłani.

4. We wtorek udamy się do chorych  od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

5. W środę wieczorna Msza Św. z nowenną do NMP z Lourdes o godz. 18.00.

6. W poniedziałek o godz. 18 próba chóru, a w środę po wieczornej Mszy świętej.

7. W czwartek i sobotę o godz. 9 próba Asysty na Triduum dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza.

8. WIELKI CZWARTEK – nie ma Mszy św. porannej. Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Od godz. 21.00 adorację prowadzą członkowie Rycerstwa Niepokalanej. W tym dniu przeżywamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Do uczestnictwa w tej Mszy św. zapraszamy całą parafię.

9. WIELKI PIĄTEK – od godz. 6.30 do wieczornego nabożeństwa, adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Nabożeństwo wieczorne rozpoczniemy o godz. 18.00 Drogą Krzyżową. Po adoracji Krzyża i Komunii św. – przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do północy. Od godz. 21.00 adorację prowadzą członkowie Akcji Katolickiej, a od godz. 22.00 zapraszamy młodzież szkolną i pracującą na swoją adorację. Panów Strażaków prosimy do asysty przy Grobie Pana Jezusa i procesji. Dzieci zapraszamy na adorację w piątek od godz.11.00.

10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy św. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.

11. WIELKA SOBOTA – od godz. 6.30 adoracja Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów świątecznych w kościele o godz.: 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Przy św. Antonim będzie wystawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich.

12. Nabożeństwo wieczorne rozpocznie się o godz. 19.00, przynosimy na to nabożeństwo gromnice lub świece.

13. WIELKANOC – Rezurekcja rano o godz. 6.30 zachęcamy do licznego udziału i prosimy o pełną asystę na procesji z feletronami, sztandarami, chorągwiami.  Msze  św. o godz. 7.00, suma ogodz.10.00 popołudniowa  o 16.00.  

14. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Grzegorza Migasa do Grzegorza Toboła z PU – Zachód.  Prosimy o sprzątanie w sobotę po wieczornych uroczystościach.