VI Niedziela Wielkanocna 09.05.2021r.

  1. Msze święte o godz. 7.00 [zmiana tajemnic różańcowych], 8.50, 10.00, 11.15 i popołudniowa z nabożeństwem majowym o godz. o 18.00. Różaniec codziennie przed nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje – dawne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim . W poniedziałek, wtorek i środę będziemy się gromadzić w kościele na różańcu o godz. 17.30 , a następnie w procesji będziemy się modlić o urodzaje w połączeniu z nabożeństwem majowym.
  3. W piątek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła. W tym dniu rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 8.50, 10.00. Popołudniu nabożeństwo majowe o 18.00 i po nim Msza Święta.
    O godz. 11.00 Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. Dzieci i ich rodziny przystąpią do spowiedzi świętej w piątek od godz. 16.00. Bardzo prosimy aby pozostawić tę Mszę Świętą dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzinom.
  5. Dziękujemy tym, którzy dezynfekowali i sprzątali w minionym tygodniu w kościele, zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Andrzeja Tekieli do Pana Kazimierza Kuny z PU – Wschód. Sprzątanie tylko w poniedziałek, ponieważ później kościół przygotują rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
  6. W dniu wczorajszym pożegnaliśmy naszego Organistę – Pana Stanisława Florka, który służył nam przez przeszło 60 lat. Dziękujemy Bogu za Jego gorliwą, ofiarną i sumienną posługę w naszej parafii. Pamiętajmy o Jego nieśmiertelnej duszy w naszych modlitwach.
  7. Witamy wśród nas Macieja Sowę, który podejmie posługę organisty, a ponieważ w piątek będzie miał swoje imieniny życzymy mu obfitości darów Ducha Świętego i wzrastania w mądrości i łasce u Boga i u ludzi. Ufamy, że będzie z nami jak najdłużej.
  8. Zachęcam do licznego już uczestnictwa w nabożeństwach majowych w naszym sanktuarium. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy modlitwę.