V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 r.

 Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Przyszła Niedziela Palmowa wprowadzi nas w liturgiczne przeżywanie największych wydarzeń w historii zbawienia. W tym dniu, 2 kwietnia, przypada też 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Jego pamiętne pielgrzymki do Ojczyzny przypominały uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, natomiast podejmowane obecnie próby zdyskredytowania jego osoby i niejako posadzenia go „na ławie oskarżonych” przypominają niesprawiedliwy proces Jezusa.

Widzimy jednocześnie, że w tej dojmująco smutnej sytuacji bardzo wielu ludzi – indywidulanie i wspólnotowo – z odwagą staje w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Na dzień rocznicy jego śmierci w całej Polsce planowanych jest wiele wydarzeń, które będą wyrazem domagania się o należyte poszanowanie jego osoby, a także będą okazją do przypomnienia piękna jego człowieczeństwa i ogromnego wkładu, jaki wniósł w dzieje Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata.

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za wszelkie działania podejmowane przez tarnowskich Diecezjan zarówno w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, jak i na rzecz promowania ogromnego dziedzictwa, które po sobie pozostawił. Zapraszam w dniu 2 kwietnia do podjęcia szczególnej modlitwy przez orędownictwo św. Jana Pawła II za naszą Ojczyznę, by trwała i w przyszłości wytrwała w blasku Chrystusowej prawdy, która niesie wyzwolenie z zamętu, kłamstwa i zła oraz prowadzi do pokoju i prawdziwego szczęścia.

Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami!

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

  1. Dzisiaj Msze święte: o godz. 7.00 i 10.00. Gorzkie Żale o godz. 15.00, podczas których zbierzemy składkę na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach Msza Święta.
  2. Od dzisiejszego dnia zmiana  czasu z zimowego na letni. W dzień powszedni wieczorne Msze św. o godzinie 18.00. W niedziele do maja o godz. 16.00.
  3. W środę msza św. wieczorna o godz. 18.00 z nowenną do NMP z Lourdes.
  4. W piątek o godz. 17.30 Godzinki o Męce Pana Jezusa następnie o godz. 18.00 Droga Krzyżowa i Msza święta. O godz. 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 20.30 Droga Krzyżowa. O godz. 19.00 próba chóru.
  5. W sobotę pierwsza sobota kwietnia Msza św. wieczorna o godz. 18.00 wcześniej różaniec.
  6. Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na sumie o godz. 10.00.
  7. Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za przygotowanie kościoła oraz za dar ołtarza złożony przy tej okazji.
  8. W tym tygodniu prosimy do sprzątania kościoła grupę od Pana Dominika Batko do Marii Bilińskiej z PU- Wschód.
  9. Sołtys wsi Porąbka Uszewska zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie które odbędzie się w Remizie OSP w dniu 29 marca tj w środę o godz. 18.00.
  10. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej serdecznie zaprasza całą społeczność lokalną do udziału w obchodach Dnia Patrona Szkoły. W programie: – występ uczniów klasy Va ze spektaklem „Wszędzie jest dobrze” opartym na tekstach Władysława Reymonta z powieści „Chłopi” – Spektakl z udziałem nauczycieli i rodziców pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” –  Koncert Szkoły Muzycznej.

Uroczystość odbędzie się 30 marca 2023 r. (tj. czwartek) od godziny 18:00. Serdecznie zapraszamy i liczymy na niezawodne przybycie.

11. W najbliższy piątek, 31 marca, wyruszy z Dębna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie w kościele w Dębnie Drogą Krzyżową z rozważaniami poświęconymi Janowi Pawłowi II o 19.30. Msza Święta o godz. 20.30. Zapisów na wydarzenie możemy dokonywać przez stronę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozważania i opisy trasy są do ściągnięcia i wydrukowania na własną rękę. Serdecznie zapraszamy.