V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03.04.2022 r.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Dziś  rozpoczynamy rekolekcje, które głosi Ks. mgr Marcin Radzik z Dębicy – Latoszyna. Msze święte: o godz. 7.00, suma o godz. 10.00 i o godz. 15.00  Gorzkie Żale  i Msza Święta. Po mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie leczenia Ks. Łukasza.

 • W poniedziałek, wtorek i środa Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00 i 18.00.
 • Nauki rekolekcyjne dla dzieci: klasy I – III o godz. 9.40, natomiast klasy IV – VIII zapraszamy o godz. 11.00.
 • W poniedziałek w ramach rekolekcji po Mszy wieczornej konferencja ogólna dla młodzieży (obowiązkowa dla przygotowujących się do bierzmowania), po konferencji próba przed bierzmowaniem.
 • Spowiedź Święta w naszej parafii we wtorek od godz. 15.00 do 18.00 z przerwą: 16.20 – 17.00.
 • Od środy kandydaci do sakramentu bierzmowania rozpoczynają Triuduum przed bierzmowaniem. Prosimy o obecność kandydatów na wieczornej Mszy w środę, czwartek i piątek. W tych dniach kandydaci młodzież modlitewniki, krzyżyki oraz złoży przyrzeczenia abstynenckie. Dodatkowo po Mszy w czwartek i piątek będzie próba.
 • W środę i piątek po Mszy św. wieczornej próba chóru.
 • W nawiązaniu do Apelu Biskupa Tarnowskiego dotyczącego modlitwy w intencji Ojczyzny Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej w wyznaczone dni organizują dni modlitwy w intencji pokoju w związku z trudną i niebezpieczną sytuacją na Wschodzie. Ta krucjata modlitwy za naszą Ojczyznę ma nam wszystkim – uświadomić jak wielkiej wagi jest to sprawa. Zachęcamy, aby 8 kwietnia br. (piątek) wziąć udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 18.00, poprzedzonej Godzinkami o Męce Pana Jezusa,  Mszy św. oraz modlitwach z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian, stowarzyszenia, pracowników oświaty, rodziców, młodzież oraz dzieci, gdyż wszyscy zobowiązani jesteśmy do modlitwy w intencji  pokoju na świecie.
 • W Sobotę rozpoczniemy Wizytację Kanoniczną w naszej parafii którą poprowadzi ks. bp Artur Ważny.
 • O godz. 17.45 uroczyste rozpoczęcie wizytacji i przywitanie Ks. Biskupa, a następnie o godz. 18.00  Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.
 • Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa. Msza św. o godz. 7.00, na którą zapraszam Radę Parafialną, Róże Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej, Rodzinę Kolpinga, Akcję Katolicką, Grupę Synodalną, Caritas oraz Chór parafialny. Po Mszy św. krótkie spotkanie z Ks. Biskupem w kościele.
 • O godz. 10.00 Msza św. z poświęceniem palm. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi i młodzieżą w kościele. Bardzo serdecznie proszę, aby wziąć udział we Mszach św. z udziałem Ks. Biskupa.
 • O godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. popołudniowa.
 • Dziękujemy tym, którzy sprzątali i dezynfekowali kościół w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy grupę do Pani Marii Pabian do Piotra Mleczko  z Dołów – Zachód.