Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021r.

 1. Msze św. o godz.: 7.00, 8.50,  10.00, 11.00 / Pierwsza Komunia Święta / i wieczorna o godz. 18.00 połączona z nabożeństwem majowym,  półgodziny wcześniej różaniec.
 2. Przez cały tydzień dzieci pierwszokomunijne  przeżywać będą Biały Tydzień
 3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, oraz nowennie do Ducha Świętego.
 4. W środę  msza św. wieczorna z nowenną  do Matki Bożej.
 5. W sobotę 22-gi dzień miesiąca, modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 11.15 i popołudniowa z nabożeństwem majowym o godz. 18.00. Nie będzie mszy św. Recytowanej o godz. 8.50. W Sufczynie oraz w Łoniowej w przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa – suma o godz. 11.00.
 7. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać przy kościele kremówki wadowickie w nawiązaniu do kończącego się w tych dniach jubileuszowego roku 100-lecia urodzin papieża Jana Pawła II. Będzie można również nabyć wykonane przez młodzież świece woskowe, których płomień może stać się nawiązaniem do Zesłania Ducha Świętego zstępującego w postaci ognistych języków. Całkowity dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd młodzieży.
 8. Dziękujemy tym którzy dezynfekowali i sprzątali w kościele, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za przygotowanie kościoła oraz porządek wokół kościoła a także za dar ołtarza. W tym tygodniu do sprzątania prosimy grupę od Pana Józefa Chodackiego do Józefa Myszki z PU – Wschód.
 9. Zbliża się UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. O przygotowanie ołtarzy procesyjnych prosimy następujące grupy:
  – Ołtarz przy figurze Niepokalanej grupa od Pana Jarosława Łacha do Tadeusza Pięty z PU Zachód.
  – Ołtarz obok figury św. Maksymiliana – grupa od Józefy Leś do Tomasza Kubonia z Godowa.
  – Ołtarz w Grocie Matki Bożej – Siostry Zakonne.
  – Ołtarz przy Krzyży Misyjnym członkowie Akcji Katolickiej.
  W tym dniu przeżywać będziemy również Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. dra Andrzeja Jedynaka
 10. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze, zawodowe i niezawodowe. Poszukujemy osób otwartych na pomoc drugiemu człowiekowi – ludzi dobrej woli, którzy zdecydują się przyjąć pod swój dach dzieci lub dziecko potrzebujące wsparcia i podejmą współpracę z naszą placówką na rzecz pomocy dziecku.  Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt z PCPR przy ul. Poniatowskiego 2B w Brzesku. Szczegóły na ulotce.