ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Dyspensa

W ostatnim dniu 2021 roku przypada piątek. Dlatego w związku z tą okolicznością, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcam do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

† Andrzej Jeż

1. Msze św. o godz. 7.00, suma o godz. 10.00, o godz. 11.15 i o godz. 16.00.

2. W środę Msza św. wieczorna o godz. 17.00 z nowenną do Matki Bożej z Lourdes.

3. W piątek zakończenie roku 2021. Msza św. dziękczynno-przebłagalna o godz. 16.00.

4. W sobotę Nowy Rok 2022 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 11.15 i 16.00.

5. W przyszłą niedzielę Msze święte o godz. 7.00, 10.00, 11.15 i 16.00.

6. Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek odbędzie się 6 stycznia po wieczornej Mszy św. czyli o godz. 17.00.  Prosimy o zgłaszanie się chętnych do 2 stycznia.

7. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali w kościele. W tym  tygodniu prosimy grupę od Pana Jana Kopytko do Andrzeja Wójtowicza z PU Wschód.

8. Msze święte z błogosławieństwem rodzin zamiast kolędy w domach. Porządek nabożeństwa będzie następujący: o godz.16.30 cząstka różańca następnie Msza św. w intencji rodzin i adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem tych rodzin.

Przychodząc do kościoła rodzina  przynosi wodę do poświęcenia którą pokropi swoje mieszkania.

• w poniedziałek zapraszamy mieszkańców Godowa i Rogala
  • we wtorek zapraszamy mieszkańców PU – Wschód
  • w środę zapraszamy mieszkańców PU – Zachód
  • w czwartek zapraszamy mieszkańców Doły – Zachód