Niedziela Chrztu Pańskiego – 9.01.2022 r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

zapraszający na XI Forum Formacyjne

Drodzy Diecezjanie!

Pokój Wam” – te słowa wypowiada Chrystus w dniu Zmartwychwstania do zatrwożonych o swoje życie i przyszłość uczniów zgromadzonych w Wieczerniku.  Nam również przyszło żyć w czasach, które rodzą wiele obaw i lęków. Podejmujemy jednak ciągle, również w ramach trwającego V Synodu, wysiłek wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego, który prowadzi wspólnotę Kościoła przez dzieje.

            Dogodną okazją pomagającą otworzyć się na działanie Ducha Świętego będzie XI Forum Formacyjne, które odbędzie się w Tarnowie w Arenie „Jaskółka” w dniach od 29 do 30 stycznia br. Pragniemy, aby był to czas zasłuchania w słowo Boże, czas wspólnej modlitwy i wołania o dar Ducha Świętego, ażeby dopomagał nam budować Kościół na wzór Chrystusa.

Z wiadomych względów nie możemy spotkać się wszyscy, ale pragnę zaprosić na to wydarzenie przedstawicieli każdej wspólnoty parafialnej. Spotkanie Jezusa z uczniami przeżywającymi kryzys skończyło się ich posłaniem z misją głoszenia Jezusa w świecie. Spotkanie ze Zmartwychwstałym dało uczniom taką moc, iż doświadczenie kryzysu stało się przestrzenią wielkiego Bożego działania. Oby doświadczenie uczniów z Wieczernika stało się także doświadczeniem Kościoła tarnowskiego.

Zapisy do udziału w XI Forum Formacyjnym odbywają się przez stronę internetową, zaś szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach rozesłanych do parafii.  

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 11.15  i popołudniowa godz.. 16.00.

5 stycznia 2022 roku zmarł śp. Ks. dr Andrzej Jedynak – rezydent i emerytowany proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Gromniku. Rodak naszej parafii, Pogrzeb odbędzie się w naszej parafii po sprowadzeniu ciała z Chorwacji.

  W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej z Lourdes W Środę po Mszy wieczornej próba chóru: Panie godz. 18.00; Panowie godz. 19.00

W piątek Msza św. wieczorna z Koronką do Bożego Miłosierdzia W piątek o godz.16.00 spotkanie LSO w Kościele a o godz. 18.00 Grupa młodzieżowa

W sobotę nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia  i Msza Św. o godz. 16.00. W tym dniu przypada 8 rocz. śmierci ks. prałata Czesława Konwenta.

.Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali kościół. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Andrzeja Tekiela do Kazimierza Kuna z PU-Wschód.