IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.06.2024 r.

1.     Msze św.: o godz.: 7.00, 10.00 – z procesją eucharystyczną  i 18.00 – z nabożeństwem czerwcowym. Dzisiaj Odpust w Biadolinach Radłowskich – suma o godz.. 11.00.

2.     Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie Uroczystości Bożego Ciała oraz przeżywanie Oktawy tego święta. Procesje codziennie o godz. 18.00.

3.     W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci o godz. 18.00.

4.     W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o 18.00. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Jest to I piątek miesiąca do chorych udam się od godz. 8.00 proszę o zgłoszenie chętnych w zakrystii. W piątek o godz. 17.00 zbiórka LSO w grocie.

5.     W sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi – Msza św. rano o godz. 6.30  i wieczorem. o 18.00.

6.     W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na prymarii, ofiary rodzin na cele parafialne. Dodatkowa Msza chrzcielna o godz. 11.15.

7.     Dziękujemy tym którzy sprzątali kościół i zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Andrzeja Zycha do Macieja Gurgula z Dołów – Zachód.

8. Zarządzenie Kurii Diecezjalnej w Tarnowie:

„V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca*”.

 Dla ułatwienia zapisów w następną środę 12.06.2024 r. po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami klasy drugiej w celu zapisania dzieci do I Komunii św. w naszej parafii.