IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2024r.

1.     Msze św. o godz. 7.00 , 10.00 i 16.00.

2.     W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do Matki Bożej z Lourdes o godz. 17.00.

3.     W piątek Msza Św. wieczorna Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 próba chóru i kapeli. Serdecznie zapraszamy.

4.     W sobotę o godzinie 10.00 w kościele zbiórka całej Liturgicznej Służby Ołtarza

5.     W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ku czci NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.  Msze św. rano o godz. 7.00, 10.00. Uroczystą Sumę o godz. 16.30 poprzedzą modlitwy: o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie cząstka różańca i Nieszpory Maryjne. Będzie to Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył będzie ks. Prałat Władysław Pasiut. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo Lourdzkie. Następnie w procesji z lampionami udamy się do Groty i tam będą modlitwy w intencji chorych, służby zdrowia, opiekujących się chorymi, oraz Rycerstwa Niepokalanej.  Zapraszając wszystkich na tę uroczystość proszę o zabranie ze sobą lampionów lub świec. Strażaków proszę o porządek w trakcie uroczystości i na parkingach. Mimo niedzieli nie idźmy na łatwiznę zaliczając Msze Św. przedpołudniem, ale uczyńmy wszystko by uczestniczyć w Uroczystości po  południu wyrażając miłość do Niepokalanej w naszej Grocie i dziękczynienie za otrzymywane łaski..

6.     Dziękujemy wszystkim którzy sprzątali w ubiegłym tygodniu szczególnie tym którzy rozbierali choinki w sobotę.. W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Danuty Dudek do Kazimierza Kuna z PU – Wschód.

7.     10 lutego w Łoniowej w budynku OSP odbędzie się akcja oddawania krwi w godz. 8.30-12.30

8. „Samorząd  województwa małopolskiego zaprasza do składania wniosków na konserwację kapliczek przydrożnych lub robót budowlanych przy zabytkowych kapliczkach znajdujących się na obszarze województwa małopolskiego w ramach programu „Kapliczki Małopolski_2024” . Obiekty, które mogą być poddane wyżej wymienionym pracom nie muszą figurować w rejestrze zabytków województwa małopolskiego lub w gminnych ewidencjach zabytków, ale powinny charakteryzować się wartościami artystycznymi i historycznymi. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Internetowej: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Zachęcamy wiernych do zapoznania się z ofertą i składania wniosków. Z wyrazami szacunku Ks. dr Piotr Pasek – Diecezjalny Konserwator Zabytków.