IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023 r.

1.      Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i popołudniowa o godz. 16.00.

2.      W środę Msza św. wieczorna z nowenną do NMP z Lourdes o godz. 17.00.

3.      W czwartek Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Składka w tym dniu na zakony klauzurowe w diecezji.

4.      W piątek I piątek miesiąca zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i odprawiania I Piątków miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 8.30. Prosimy o zgłoszenie chętnych w zakrystii. W piątek błogosławieństwo świeć , gardła i owoców ku czci Św. Błażeja.

5.      W sobotę I sobota miesiąca lutego. Msze św. rano i wieczorem o godz. 17.00.

6.      W niedzielę błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci Św. Agaty.

7.      Zbliża się Uroczystość NMP z Lourdes 11 lutego, polecajmy wszystkich chorych i pielgrzymów, którzy przybędą do GROTY,
aby tu się modlić i wypraszać potrzebne łaski. Uroczystej Sumie
 i procesji do Groty o godz. 16.30 przewodniczył będzie   ks. Bp dr Stanisław Salaterski. Zapraszajmy już teraz naszych bliskich i znajomych.

8.      Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół,    w tym tygodniu prosimy grupę od Pana  Jarosława Łach do Tadeusza Pięta z PU  – Zachód.

9.      Miesiąc luty jest poświęcony w całym Kościele modlitwom za konających.  Pamiętajmy w modlitwach o tej tak ważnej intencji.

10.  Publiczne Przedszkole w Porąbce Uszewskiej ogłasza zapisy na rok szkolny 2023/24. Wniosek rekrutacyjny i inne dokumenty należy odebrać i wypełnione złożyć w przedszkolu w dniach od 13 do 24 lutego 2023 roku.