IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022 r.

1.    Msze św. o godz. 7.00, suma o 10.00 i o godz. 15.00 Gorzkie Żale /ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy/ i Msza święta.

2.    W środę Msza św. wieczorna z nowenną do Matki Bożej o godz. 18.00. Po Mszy świętej próba chóru.

3.    W tym tygodniu przypada  I Piątek i I Sobota miesiąca kwietnia’

4.    W piątek Msza św. wotywna rano o godz.6,30 i wieczorem o godz. 18.00 Droga Krzyżowa, pół godziny wcześniej Godzinki o męce Pana Jezusa, a po Drodze Krzyżowej Msza święta.

5.W sobotę msze św. wotywne o Niepokalanym Sercu NMP rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

6.    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne,  które potrwają do środy. Poprzedzą one Wizytację Kanoniczną w naszej parafii. Wizytacja połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 9 i 10 kwietnia. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

7.    Zachęcamy do nabywania baranków i paschalików Caritas.

8.    Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali  sprzątali kościół. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Jana Szostaka do Marcina Gurgula  z Doły – Wschód.

9.     W najbliższą niedzielę,tj.3 kwietnia br. Zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, którą przeznaczymy na wsparcie leczenia Ks. Łukasza Kalisza- naszego byłego wikariusza. Ks. Łukasz w ostatnim czasie został poddany niezwykle pilnym i poważnym dwóm operacjom kardiochirurgicznym, których koszt sięgnął około 80.000 zł. W następstwie czeka go niezbędna i jednocześnie kosztowna rehabilitacja oraz szereg różnorodnych badań. W solidarności z Ks. Łukaszem zachęcam do dobrowolnego włączenia się w proponowaną formę pomocy, chociażby z uwagi na to, iż Ks. Łukasz pracował wśród nas przez ostatnie lata. Polećmy osobę Ks. Łukasza i jego rodzinę opiece Matki Bożej z Lourdes- Pani naszej Groty…