IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024r.

ZAPROSZENIE DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach.

Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.

Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.

Każdego dnia polecajmy Panu Bogu szczegółowe intencje:

• Dzień pierwszy (16 marca) – O odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków;

• Dzień drugi (17 marca) – O pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną;

• Dzień trzeci (18 marca) – O zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski;

• Dzień czwarty (19 marca) – O odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin;

• Dzień piąty (20 marca) – O siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania;

• Dzień szósty (21 marca) – O światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny;

• Dzień siódmy (22 marca) – O prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych;

• Dzień ósmy (23 marca) – O szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej;

• Dzień dziewiąty (24 marca) – O pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.

W tych wszystkich intencjach pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.

Szczegółowe informacje o nowennie będą dostępne w komunikatach prasowych

Ks. abp Stanisław Gądecki Przewodniczący KEP

1. Msze św. o godz. 7.00, 10.00. O godz. 15.00 Gorzkie Żale /ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy/ i Msza święta.
  2. W środę Msza św. wieczorna z nowenną do Matki Bożej.
  3. W piątek o godz.17.00 Droga Krzyżowa, pół godziny wcześniej Godzinki o męce Pana Jezusa, a po Drodze Krzyżowej Msza święta. O godz. 19.00 druga Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny. Zapraszamy.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych.
  5. Zachęcamy do nabywania baranków i Paschalików Caritas.
  6. Akcja Katolicka wraz ze Sołectwami naszej parafii serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w parafialnym konkursie na największą, ręcznie wykonaną palmę. Konkurs zostanie rozstrzygnięty po Mszy św. o godz. 10.00 w Niedzielę Palmową. Zapraszamy do udziału.
  7. Sołtys wsi Porąbka Uszewska informuje, że podatek gruntowy będzie odbierany w dniach 11 i 12 marca /poniedziałek i wtorek/ w remizie OSP w godzinach od 17.00 do 20.00. W Dołach podatek będzie zbierany od 15 do 17 marca w godz. od 17.00 do 19.00 w budynku OSP.
  8. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali  sprzątali kościół. W tym tygodniu prosimy grupę pozostałych mieszkańców Padlesia / strona północna/.