IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023r.

  1. Msze św. o godz. 7.00, suma o godz. 10.00. Nie ma Mszy św. o godz.  16.00.

2. Wieczorem w atmosferze religijnego przeżycia gromadzimy się przy wspólnym stole, aby po przeczytaniu fragmentu Pisma św., modlitwie /również za zmarłych/ połamać się opłatkiem składając sobie życzenia i spożyć wieczerzę wigilijną. Po wigilii śpiew kolęd niech będzie przygotowaniem, aby całą rodziną udać się do kościoła na Pasterkę. Pół godziny przed północą odprawimy jutrznię. Tego wieczoru nie spożywamy alkoholu.

3. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: Pasterka o godz. 24.00 /składka na Fundusz Obrony Życia/, a wciągu dnia o godz. 7.00, 10.00 i 16.00.

4. We wtorek – Święto Świętego Szczepana. Msze śwo godz.7.00,10.00 11.15/chrzcielna/  i 16.00. Tradycyjnie taca przeznaczona będzie na katolickie uczelnie. Na sumie nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych, aby z kolędą misyjną udali się do naszych domów. Kolędnicy misyjni będą kolędować w Szczepana. Rano poświęcenie owsa.

5. W środę – Święto  św. Jana. Poświęcenie wina.

6. W czwartek  – Święto Świętych Młodzianków.

7. W przyszłą niedzielę  Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa., Maryi i Józefa. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego godz.. 16.00.

8. Wizytę duszpasterską, czyli kolędę, rozpoczniemy od środy.  W atmosferze modlitwy i religijnego przeżycia gromadźmy się w miarę możliwości całą rodziną.

Środa 27.12.2023   od godz. 8.00

1. Ks. Proboszcz –  Rogal

2. Ks. Katecheta – Godów 

Czwartek 28.12.2023 od godz. 8.00

1. Ks. Proboszcz – Porąbka Zachód: od: Wiesława Pałuckiego do Zbigniew Chudyba

2. Ks. Katecheta – Porąbka Wschód: od Kapusta Krystyna do Stefan Sachy  

Piątek 29.12.2023 od godz. 8.00

1. Ks. Proboszcz – Porąbka Zachód: Antoni Brachucy do Pabian Paweł

2. Ks. Katecheta – Porąbka Wschód: od Krośniak Zbigniew do Łukasz Fejkiel 

Sobota 30.12.2023od godz. 8.00

1. Ks. Proboszcz – Porąbka Zachód: Od Marek Mrożek do Teresa Smoleń

2 KS. Katecheta – Porąbka Wschód: Od Kopytko Krzysztof do Genowefa Pabian

9. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali w kościele. W tym  tygodniu prosimy grupę od Pana Klemensa Górala do Jana Górala z PU – Wschód . Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do s. Agaty i Pani Bernadety Brzuchacz oraz  DSM za ubogacenie rorat muzyką i śpiewem. Dziękuję również s Barbarze za przygotowanie Groty i kościoła na Boże Narodzenie oraz wszystkim którzy jej pomagali. Bóg zapłać także z ofiarowane choinki. Bóg zapłać za Torby charytatywne przygotowane dla potrzebujących.

10. Gość Niedzielny świąteczny podwójny w cenie 15zł