IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w sprawie kolędy misyjnej

          Drodzy Diecezjanie!          

            Zbliża się czas misyjnego kolędowania, które w zbliżającym się okresie Bożego Narodzenia będzie musiało z powodu pandemii przybrać niestety inną formę niż tradycyjne odwiedzanie domów przez grupy kolędnicze. Nie chcemy rezygnować z tej bardzo wartościowej tradycji, która tak mocno już utrwaliła się w naszej diecezji, dlatego też gorąco zapraszam do organizowania w kościołach spotkań po Mszach świętych, w czasie których kolędnicy misyjni będą mogli zaprezentować przygotowany program.

            Mając świadomość ogromu dobra, jakie dokonuje się dzięki kolędnikom misyjnym naszej diecezji na rzecz dzieci na trzech kontynentach, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym dziele mają swój udział, a więc samym kolędnikom, ich opiekunom, duszpasterzom oraz wszystkim diecezjanom, którzy w ten sposób wspierają misje.

         Z pasterskim błogosławieństwem, darem  modlitwy i życzeniami jak najowocniejszego przeżycia czasu Bożego Narodzenia     

                                                                       † Andrzej Jeż  BISKUP TARNOWSKI

  1. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i popołudniowa o godz. 16.00. Spowiedź św. od godz. 14.00 do 16.00
2. W środę 22 dzień miesiąca o godz. 17.00 Msza św. i modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. W środę o godz. 18.00 próba chóru.

3. W piątek w atmosferze religijnego przeżycia gromadzimy się przy wspólnym stole, aby po przeczytaniu fragmentu Pisma św., modlitwie /również za zmarłych/ połamać się opłatkiem składając sobie życzenia i spożyć wieczerzę wigilijną. Z względów epidemiologicznych będzie dodatkowa Pasterka o godz. 22.00. Tradycyjnie pół godziny przed północą odprawimy jutrznię i Pasterka o północy. Tego wieczoru nie spożywamy alkoholu. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. a wciągu dnia o godz. 7.00, 10.00, 11.15  i 16.00.

4. W niedzielę – Święto Świętego Szczepana. Msze śwo godz.:7.00,10.00, 11.15   i popołudniowa o godz. 16.00. Tradycyjnie taca przeznaczona będzie na katolickie uczelnie. W tym roku kolędnicy misyjni nie udadzą się z kolędą misyjną do naszych domów. Po Mszach świętych w kościele przedstawią scenkę misyjną  i zbiorą do puszek ofiary na ten cel. Rano poświęcenie owsa.

5. Wizyta duszpasterska – czyli kolęda, w tym roku odbędzie się według zalecenia Księdza Biskupa. Wspólna modlitwa w kościele z błogosławieństwem dla poszczególnych odcinków będzie podana po świętach.  Do domów kapłan uda się na zaproszenie. Stronę wschodnią parafii zgłaszamy do Ks. Katechety, natomiast stronę zachodnią do Ks. Proboszcza.

6. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali i dezynfekowali w kościele. W tym  tygodniu prosimy grupę od Pan Ryszarda Jewuły do Kazimierza Sadego z PU- Wschód .