II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13.03.2022r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Dniem Świętości Życia

Umiłowani Diecezjanie!

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tj. 25 marca, będziemy przeżywać kolejny Dzień Świętości Życia. Święty Jan Paweł II w encyklice Evangelium Vitae (87) stwierdził, że dzień ten jest szczególną okazją, aby ożywić swoją wrażliwość na nienaruszalną wartość ludzkiego życia. To wezwanie zakreśla aktualnie szerszy kontekst, kierując nasze serca także ku ofiarom wojny na Ukrainie. Dlatego w tym roku proszę, aby modlitwą objąć również życie ludzkie zagrożone dramatem wojny. 

Gorąco zachęcam, aby śladem poprzednich lat, podjąć w tym dniu duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitewną opieką życia ludzkiego, które w łonie matki rozpoczęło swą ziemską historię. Trwająca 9 miesięcy modlitwa jest prośbą skierowaną do Boga o uratowanie życia poczętego dziecka. Szczegółowe informacje dotyczące duchowej adopcji można uzyskać w parafiach.

Centralne obchody Dnia Świętości Życia w naszej diecezji będą miały miejsce w Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu. O godzinie 18.00 zostanie tam odprawiona Msza Święta, którą transmitować będzie diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Powierzajmy każde ludzie życie opiece Matki Najświętszej!

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

  1. Msze św. 7.00 /zmiana tajemnic różańcowych/, o godz. 10.00. O godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza Święta. Bóg zapłać za ofiary rodzin na cele parafialne.
  2. We wtorek 15 dzień miesiąca Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia od godz. 16.00 i Msza św.
  3. W środę Msza św. z Nowenną do NMP o godz. 17.00. Po Mszy św. próba chóru.
  4. W piątek o godz. 16.30 Godzinki o Męce Pańskiej, następnie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. Po Mszy świętej wieczornej  będzie czuwanie modlitewne w intencji pokoju na Ukrainie z prośbą o jak najszybsze zakończenie wojny. Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji zakończymy  Drogą Krzyżową o godz. 21.00. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału, bo wszystkim powinno zależeć, aby żyli w pokoju. 
  5. W  piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebani w sali chóralnej dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
  6. W sobotę Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte w tym dniu rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę przy kościele będzie zbiórka na rehabilitację Pana Marcina Sumary z Brzeska.
  8. Dziękujemy tym, którzy dezynfekowali i sprzątali w kościele w minionym tygodniu. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Mieczysława Rzepy do Jana Sachy  z Dołów -Wschód.
  9. W zakrystii zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, baranków, a także  paschalików wielkanocnych Caritasu oraz książki o Stefani Łąckiej. Wydanie specjalne Gościa Niedzielnego  w cenie 10 zł. zawiera artykuł o Ojcu Pio.