I NIEDZIELA ADWENTU– 28.11.2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Msze św. tradycyjnie  o godz.:  7.00, 10.00  i 16.00.

2. Msze św. roratnie codziennie w dni powszednie o godz. 6.50. O godz. 6.30  Godzinki do NMP, na które zapraszamy. Dzieci zachęcamy do przychodzenia z lampionami. Kochani rodzice, dziadkowie umożliwiajcie dzieciom przychodzenie  na Roraty mimo obostrzeń sanitarnych, które nadal należy zachować.

3. Jutro zakończenie Triduum przed odpustem o godz. 17.00. Jeszcze raz zachęcam do korzystania z Sakramentu Pokuty.

4. We wtorek Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Andrzeja Apostoła. Msze św. o godz. 7.00 i 10,00. SUMA ODPUSTOWA o godz. 17.00. Wszystkich zapraszamy do udziału. Prosimy o sztandary.

5. W środę Msza św. wieczorna o godz. 17. 00 z nowenną do Matki Bożej. O godz.16.00, na plebanii, spotkanie dla psałterzystów. Po Mszy świętej wieczornej próba chóru.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek , I piątek i I sobota miesiąca grudnia.

7. W czwartek Godzina Święta o 17.00. Półgodziny wcześniej różaniec. W czwartek modlitewne spotkanie uczniów klasy VII i VIII przed sakramentem bierzmowania i krótka katecheza po nabożeństwie.

8. Do chorych udam  się w piątek od godz. 8.30. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii..

9. W piątek o godz. 18.30 spotkanie grupy młodzieżowej w Kościele.

10. Druga Niedziela Adwentu jest ogólnopolskim dniem modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie i pomocy materialnej temu Kościołowi. W tym dniu zebrane zostaną do puszek, które przekazane będą na ten cel.

11. Do nabycia są  świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabywając je, pomagamy Caritas, która wspiera m.in. leczenie chorych dzieci, ich rehabilitację, a także wypoczynek dzieci i młodzieży. Ofiara wynosi 7 zł za małą świece, a za dużą 20 zł. DSM wraz z siostrą i rodzicami przygotowała Szopki Bożonarodzeniowe, które są do nabycia w cenie od 20 do 30 zł.. Ofiarą wspomagamy cele DSM.

12. W sobotę wspomnienie Św. Barbary. Imieniny Siostry Zakrystianki. Życzymy obfitości łask Bożych i wstawiennictwa NMP z naszej Groty i Patronki.

13. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i  sprzątali w kościele. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Klemensa Górala do Jana Górala z PU – Wschód .