XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2024r.

1.     Msze św.: o godz. 7.00, suma o 10.00  i popołudniowa o 18.00.

Przeżywamy dziś w Kościele Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka.

2.     Dziś odpust na Bocheńcu ku czci Św. Anny.

3.     W środę – Msza św. z nowenną do NMP o godz. 18.00,

4.     W czwartek rozpoczniemy miesiąc sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji.

5.     W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, Godzina Święta z modlitwami o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00.

6.     W piątek udam się do chorych od godz. 8.00. Proszę o zgłoszenie chętnych w zakrystii.

7.     W sobotę Msze św. wotywne o Niepokalanym Sercu NMP rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

8.     Różaniec w tym tygodniu:

·        W poniedziałek i wtorek o godz. 19.00.

·        W pozostałe dni przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

9.     W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

·        W poniedziałek – Św. Marty, Marii i Łazarza

·        W środę – Św. Ignacego z Loyoli

·        W czwartek  – Św. Alfonsa Marii Liguoriego

10.       Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.  W tym tygodniu prosimy grupę od Pani Zofii Mrożek do Teresy Smoleń z PU – Zachód.

11.       W piątek 26 lipca doszedł do Domu Ojca śp. ks. prał. Marian Majka były proboszcz w Dębnie i Dziekan naszego dekanatu. Pierwsza stacja pogrzebu śp. ks. prałata Mariana będzie w poniedziałek o godz. 18.00 w Dębnie i ciało pozostanie  w kościele do wtorku. We wtorek rano zostanie przewiezione do Sędziszowa i tam o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb.

12. Sołtys wsi Porąbka Uszewska zawiadamia, że pisma w sprawie zagospodarowania lasów niepaństwowych rozdawane będą 29 lipca tj. w poniedziałek od godz. 17.00 do 19.00 w remizie OSP. Można odebrać bezpośrednio w sołtyski.