13. Niedziela Zwykła 27.06.2021r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Z głębokim przejęciem przyjmowaliśmy informacje o szeregu dramatycznych wydarzeń, które boleśnie dotknęły najpierw mieszkańców w Nowej Białej, zaś w miniony czwartek także kilka miejscowości w rejonie sądeckim, przez który przeszła trąba powietrzna i gradobicie. Najdotkliwiej zostali poszkodowani mieszkańcy Librantowej i okolic, gdzie zostało uszkodzonych około 50 budynków. Kilkadziesiąt rodzin straciło nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim stabilność życiową i wewnętrzny pokój. Nie możemy ich pozostawić bez konkretnej pomocy, do której tak dobitnie wzywał nas św. Paweł w dzisiejszym drugim czytaniu mszalnym: „niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom” (2 Kor 8, 14).

Gorąco proszę Was zatem o ducha solidarności z poszkodowanymi, zarówno poprzez modlitwę w ich intencji, jak i pomoc materialną, którą będziemy chcieli zorganizować w przyszłą niedzielę, tj. 4 lipca, zbierając przy kościołach   ofiary pieniężne do puszek Caritas.

Dziękując za wszelkie wyrazy waszej solidarności z poszkodowanymi udzielam Wam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej JeżBISKUP TARNOWSKI

1. Msze św. o godz. 7.00, 10.00,11.15 i popołudniowa Msza święta o 18.00 na cmentarzu. Półgodziny wcześniej różaniec.
  2. We wtorek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. O godz. 7.00, 10.00 i popołudniowa a nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. Składka na świętopietrze czyli do dyspozycji Ojca  Świętego.
  3. W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych i nowenna do Matki Bożej z Lourdes.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota lipca. Msze święte rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Półgodziny wcześniej różaniec. Spowiedź święta przed nabożeństwami. W piątek udamy się do chorych od godz. 8,00 prosimy o zgłoszenie chętnych w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.00, suma o godz. 10.00 i popołudniowa o godz. 18.00 w grocie. Nie będzie w czasie wakacji Mszy św. o godz. 11.15 z wyjątkiem chrzcielnej w drugą niedzielę miesiąca.
  6. Przeżywamy czas wakacji i urlopów, poświęćmy więcej czasu na modlitwę i udział we mszach świętych. Zapraszam również na wieczorny różaniec do Groty  dzieci i młodzież.
  7. Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu dezynfekowali i sprzątali w kościele oraz zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę pozostałych mieszkańców Godowa.
  8. Tygodniowy odpust w Tuchowie, program w gablocie na afiszu.
  9. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości Bożych darów i wstawiennictwa swoich patronów, zapewniając o modlitwie