11 Niedziela Zwykła 13.06.2021r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny 2021

Drodzy Diecezjalnie!

Święta Rodzina z Nazaretu niezmiennie jest wzorem i inspiracją dla każdej rodziny w budowaniu trwałych relacji, wartości pracy i tworzenia przestrzeni miłości dla okazywania sobie wzajemnego szacunku. Przeżywając w całym Kościele powszechnym Rok św. Rodziny i Rok św. Józefa chcemy jeszcze głębiej odkryć znaczenie i piękno rodziny, pragnącej przeżywać codzienność razem z Bogiem i sobą nawzajem, jak Święta Rodzina.

Pragnę więc zaprosić Was na Diecezjalne Święto Rodziny, które będziemy przeżywać w całej diecezji 20 czerwca. Centralne obchody tego święta zgromadzą nas w Starym Sączu, gdzie na Ołtarzu Papieskim będzie sprawowana o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Drogie mojemu sercu rodziny!

Serdecznie zapraszam Was do włączenia się w głoszenie Ewangelii rodziny poprzez przyjazd do Starego Sącza i zbudowanie wspólnoty modlitwy i radości wynikającej
z możliwości  ubogacania się nawzajem swoją realną obecnością.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

1. Msze św.: o godz.: 7.00, /zmiana tajemnic różańcowych/ suma o godz. 10.00, o godz. 11.15 i popołudniowa o godz. 18.00.  z nabożeństwem czerwcowym. Bóg zapłać za ofiary rodzin na cele parafialne.
  2. We wtorek  15 dzień miesiąca –  jak co miesiąc modlitwa do Jezusa Miłosiernego i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 . Zapraszam.
  3. Za dwa tygodnie tj 26 czerwca w sobotę od godz. 8.00 zapraszam mężczyzn i kobiety do wykoszenia traw na cmentarzu i wokół cmentarza. Jak pozwolą oboszczenia to 28 czerwca będzie Msza św. na cmentarzu.
  4. Dziękujemy tym którzy dezynfekowali i sprzątali kościół oraz  zadbali o kwiaty. W tym tygodniu prosimy grupę od Pana Krzysztofa Kądziołki do Pana Wojciecha Łazarza.