Uroczystość Wniebowzięcie NMP – dożynki

Tradycyjnie już 15.08 w naszej grocie zgromadzili się tłumnie parafialnie i goście, by dziękować dobremu Bogu przez ręce Matki Najświętszej za zebrane plony ziemi. Uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Prałat Kustosz Józef Golonka. W homilii kaznodzieja odnosząc się do różnych nieszczęść i kataklizmów jakie nawiedzały różne części naszego globu podkreślił, że tym więcej winniśmy dziękować Panu Bogu i Matce Bożej za tegoroczne plony oraz za wszelkie dobro, jakie nas spotyka. W historii Polski 15.08 był również dniem szczególnym, wszakże świętowaliśmy w tym roku dokładnie 100. rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, modliliśmy się zatem podczas tej Eucharystii prosząc o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, dla rządzących, dla Wojska Polskiego w dniu ich święta oraz dla wszystkich rodaków w kraju i za granicą.

GALERIA