Spotkanie pielgrzymów grupy nr 5

W szczególnych okolicznościach, ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce zmierza w dniach 17-25.08 XXXVIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Ponieważ ma ona w tym roku inny charakter, gdyż konkretnego dnia pielgrzymują tylko trzy grupy, w pozostałe dni ks. Grzegorz Sroka – przewodnik „piątki” postanowił zbierać grupę pielgrzymów a także tych, którzy pragną duchowo łączyć się na wspólnej Eucharystii i modlitwie apelowej.

W porąbeckiej grocie spotkaliśmy się 18.08 o godz. 19:30, wspólnie przeżywaliśmy uroczystą Eucharystię, której przewodniczył ks. Grzegorz w asyście ks. Józefa Gurgul – proboszcza z Iwkowej oraz naszego ks. Wikariusza. W kazaniu przewodniczący liturgii przybliżał przypowieść o Marnotrawnym Synu, w której każdy winien odnaleźć siebie.

Spotkanie zakończył śpiew Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 w łączności z częstochowskim sanktuarium oraz rozważanie apelowe i wspólne rozważanie tajemnic różańca świętego.

GALERIA