Odszedł do wieczności

05.05.2021 roku po krótkiej chorobie odszedł po nagrodę do Domu Ojca Pan Stanisław Florek – długoletni organista parafii w Porąbce Uszewskiej.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się wprowadzeniem ciała ś.p. Pana Stanisława do kościoła parafialnego w Porąbce Uszewskiej w sobotę o godz. 13:00, następnie będzie miała miejsce modlitwa różańcowa a po niej o godz. 13:30 będzie sprawowana Msza Święta Pogrzebowa. Złożenie ciała ś.p. Pana Stanisława do rodzinnego grobowca będzie miało miejsce na cmentarzu w Zbylitowskiej Górze.

Stanisław Florek pochodził ze Zbylitowskiej Góry, ukończył Studium Organistowskie w Przemyślu i od 60 lat niemal nieprzerwanie posługiwał w parafii w Porąbce Uszewskiej. Pracował u boku 4 proboszczów i ponad 20 wikariuszy. Pan Stanisław założył i prowadził parafialny chór oraz kapelę. Odznaczał się wielką kulturą osobistą i niegasnącym zapałem.